29
Kvě

2. den: Do víkendových kol postoupil Michal Pospíšil

Z 16 českých golfistů na startu D+D REAL Czech Challenge prošel cutem pouze Michal Pospíšil. 22letý amatér studující na univerzitě ve Spojených státech uspěl hned na svém prvním turnaji série European Challenge Tour. Po včerejším výsledku 71 ran, zahrál druhé kolo ještě lépe. Přinesl 70 ran a s celkovým skóre -3 skončil přesně na hranici cutu.

„Na poslední jamce jsem nedal putt do paru z metru a půl. Cukly mi ruce. Bál jsem se, že tím přijdu o cut, ale naštěstí dopadlo dobře,“ popsal finiš Pospíšil, který půjde do třetího kola z 56. místa. V sobotu startuje v 8:15.

O jednu ránu unikl postup Ondřeji Lieserovi. Na poslední jamce puttoval na birdie a musel dát. To se mu bohužel nepovedlo. Lieser hrál obě kola 71 ran (celkem -2) a končí na 73. místě.

Pod par se vešel ještě Stanislav Matuš, který dneska stahoval ztrátu, zahrál 70 ran, ale na cut mu chyběly dvě rány.

Další Češi skončili až ve druhé stovce pořadí s celkovým skóre nad par. Naději držel po první devítce Lukáš Tintěra, zahrál na ní 3 birdie. Jenže čtyři jamky před koncem ránu ztratil a bylo po šancích. Ještě lépe to vypadalo po úvodních jamkách s Vítkem Novákem. Rychle zapsal 2 birdie a devítku nakonec došel -1. Bohužel tu druhou začal sérií bogey, bogey, double bogey, bogey a cut byl pryč.

Petr Gál dnes porušil tradici, že druhá kola hraje lépe než první. Oproti včerejšku se zhoršil o dvě rány. Šimonu Zachovi zlomilo vaz triple bogey na konci první devítky.

Cyril Suk na svém prvním turnaji na Challenge Tour zahrál celkem +4. K lepšímu výsledku nepomohl ani jeho dnešní caddy a otec v jedné osobě, pětinásobný grandslamový vítěz v tenisové čtyřhře. Suka čekají v příštích týdnech další starty na Challenge Tour. Nejprve ve Švýcarsku, a pak jede do Belgie.

Marek Nový, který pracuje několik týdnů se zkušeným trenérem Jiřím Kromichalem, došel celkem +7.

„Doufal jsem, že mě domácí turnaj nakopne, trochu posune dál, ale asi to bude ještě chvíli trvat,“ řekl Nový.

Aleši Kořínkovi se nepovedla hned první jamka, kde skončil po první ráně pod hranou bunkeru a zahrál double bogey. To výrazně ovlivnilo zbytek druhého kola. Kořínek zahrál 82 ran.

„Když jsem se po první devítce díval na svou skórkartu a vybavil jsem si, jak jsem dělal zelenou kartu, tak tehdy možná byla lepší,“ okomentoval hru Kořínek.

Turnaj nedokončil Adam Rajmont, který pro zranění vzdal po devíti jamkách.

Ve hře o titul zůstalo 72 hráčů, v čele jsou Chilan Nico Geyger a Angličan Steven Brown s výsledkem -10. Cutem o jednu ránu neprošel obhájce titulu Thomas Linard.