8
Čvn

První tisková konference

Dne 7.června 2012 proběhla v Erpet Golf Centru první tisková konference u příležitosti nejvýznamnějšího mužského golfového turnaje v České republice v letošním roce –  D+D Real Czech Challenge Open 2012.

Na konferenci se představili všichni organizátoři turnaje – Alain de Soultrait (European Challenge Tour), Petr Dědek (promotér turnaje a majitel licence), Michal Voigts a Pavel Krejčík (Golf and Spa Kunětická hora), Zdeněk Kodejš (Česká golfová federace) a Ladislav Bien (Czech Golf Production).
Po čtyřleté odmlce se do České republiky vrací druhá nejprestižnější profesionální série evropského golfu. A hlavní zásluhu na tom má promotér turnaje a majitel licence Petr Dědek: „Sám aktivně hraji golf a angažuji se v něm prostřednictvím mých firem. Rozhodl jsem se proto založit dlouhodobou tradici golfových profesionálních turnajů – a tak se zrodil nápad uspořádat turnaj v rámci European Challenge Tour.“

Turnaje této série mají v České republice dobrý zvuk. Už osmkrát se European Challenge Tour hrála na české půdě. Naposledy to bylo před čtyřmi lety na Ypsilonce. Tentokrát bude hostitelským hřištěm Golf and Spa Kunětická hora. „Hřiště je i pro evropský mužský golf dostatečně náročné. Zázemí, hotel i ostatní služby jsou na vysoké úrovni a hlavně nás management resortu jednoznačně přesvědčil, že s námi do tohoto projektu chtějí jít, a to bylo při rozhodování neméně důležité,“ uvedl Tomáš Gebrt za pořádající společnost RELMOST.

„Právě v tomto okamžiku se projevila profesionalita architekta hřiště Grahama Marshe. Žádné zásadní úpravy se totiž na hřišti dělat nemusí – pouze pro větší atraktivitu hry se některá odpaliště posunou dopředu a některá naopak dozadu,“ uvedl Michal Voigts z Golf and Spa Kunětická hora.

D+D Czech Challenge Open 2012 se odehraje od 11.-14.října 2012 na zmiňovaném hřišti Golf and Spa Kunětická hora. Celková dotace turnaje je 160 tisíc eur a vítěz se může těšit nejen na finanční prémii ve výši asi 16% z dotace, ale také na osobní automobil Peugeot věnovaný firmou VM INCOM Vrchlabí. Stejný vůz bude také cenou pro hráče, který by první zahrál hole-in-one.
Ve startovním poli, které bude čítat asi 114 hráčů, se pochopitelně objeví také Češi. Nicméně o počtu karet pro domácí profesionály a amatéry se stále jedná. „Zatím je v jednání počet 12 karet – 5 pro profesionály, 5 na výměnu a 2 budou pro přední amatérské hráče,“ uvedl promotér turnaje Petr Dědek.

„Doufáme, že se diváci na turnaj přijdou podívat a nemusí se obávat vstupného – to neplánujeme,“ doplnil ještě Tomáš Gebrt. „Jednáme také o tom, že zajistíme kyvadlovou dopravu z Hradce Králové a Pardubic. Máme v plánu oslovit školy, golfové akademie a kluby abychom turnaji zajistili důstojnou diváckou kulisu – prostě chceme, aby to byl opravdový golfový svátek!“