21
Kvě

Na D+D REAL Czech Challenge se představí 15 českých golfistů

Jeden ze svátků českého golfového roku je tu! Už v tomto týdnu se bude pod Kunětickou horou hrát v pořadí sedmý ročník turnaje D+D REAL Czech Challenge, kterého se zúčastní celkem 15 českých golfistů. Konkrétně devět profesionálů a šest amatérů.

Jistotu startu měl letos od začátku roku Stanislav Matuš, který si loni na Pro Golf Tour uhrál plnou kartu na Challenge Tour. Z dosavadních pěti startů prošel cutem poprvé až v minulém týdnu, když na Andalucía Costa del Sol Match Play 9 dohrál ve víkendové jamkovce ve druhém kole.

Celkově obsadil dělené 23. místo, za které vyinkasoval 1910 eur a v pořadí Road to Ras al Khaimah mu patří 145. pozice. Lépe je na tom z českých hráčů pouze Filip Mrůzek, startující jako většina dalších profesionálů díky sponzorským pozvánkám turnaj pořádajícího Relmostu.

Mrůzek z dosavadních dvou startů vytěžil jeden cut, když v prvním případě v Turecku mu chyběla jediná rána. V Portugalsku si ale spravil chuť děleným 14. místem, což je jeho dosavadní maximum na Challenge Tour. V celkovém pořadí mu se ziskem 2800 eur patří 121. příčka.

Ostatní Češi na letošní první cut na evropské scéně čekají.

Na pozvánky startují z profesionálů ještě Jan Cafourek, Petr Dědek jr., Petr Gál, Daniel Suchan, Aleš Kořínek a Ondřej Lieser. Tadeáš Sedláček si kartu uhrál v rámci kvalifikace během prvního letošního turnaje Moneta Czech PGA Tour, kde obsadil třetí příčku za Mrůzkem a Michalem Pospíšilem.

Devět profíků na turnaji doplní šest českých amatérů. Ti těží především z rozšířené spolupráce Relmostu s Českou golfovou federací, která tak na prvním ze dvou letošních turnajů Challenge Tour u nás dostala více karet.

Na další potřebné zkušenosti se tak mohou těšit talentovaní Šimon Zach, Matyáš Zapletal, Jiří Zuska, Filip Ráža, David Siwy a také Jakub Bareš, který na Kuňku přijede jako čerstvý už čtyřnásobný český amatérský šampion ve hře na jamky. V neděli totiž vyhrál na liberecké Ypsilonce.

D+D REAL Czech Challenge se na Kunětické Hoře hraje od čtvrtka 24. května do neděle 27. května. Po úvodních dvou kolech přijde na řadu cut pro nejlepších 60 hráčů a všechna dělená místa.