20
Kvě

Na Kaskádě si zahrají i Pospíšil a nejlepší slovenský amatér

Celkem 14 Čechů a dva Slováci si tento týden zahrají D+D REAL Czech Challenge na Kaskádě. Na poslední chvíli byli do startovní listiny dopsáni český profík Michal Pospíšil a slovenský amatér Pavol Mach.

Oba přitom mají skvělou formu. Pospíšil si v minulém týdnu připsal své premiérové vítězství mezi profesionály, když vyhrál úvodní letošní turnaj Moneta Czech PGA Tour na nedalekém Slavkově.

Svou aktuální „brněnskou“ formu tak bude moci otestovat na Kaskádě, kde ho čeká čtvrtý start na Challenge Tour v kariéře.

V roce 2015 přitom dal dva cuty, a to jak na Czech Challenge, která se v té době konala ještě na Kunětické Hoře, tak ve Švýcarsku. O rok později na Kuňce neuspěl a do víkendu se nepodíval.

Během posledních dvou sezon se na druhé evropské lize neukázal, startoval však na posledních dvou ročnících D+D REAL Czech Masters na European Tour. Stejně jako v roce 2015 ale na cut nedosáhl.

Pro 17letého Macha se bude v tomto týdnu jednat o premiéru na Challenge Tour. Loňský slovenský šampión v jamkovce, který byl koncem roku vyhlášen na Slovensku Hráčem roku, má aktuálně slušnou formu.

Před dvěma týdny vyhrál v těžkých podmínkách první letošní slovenskou amatérku a o víkendu obsadil třetí místo na MM Slovinska. Díky tomu si ještě vylepší aktuální 429. příčku ve světovém amatérském žebříčku.

Již dříve byli pro turnaj na Kaskádě nominováni čeští profesionálové Stanislav Matuš, Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Aleš Kořínek, Petr Gál, Daniel Suchan a Lukáš Tintěra a šestice amatérů David Siwy, Gordan Brixi, Vojtěch Kostelka, Matyáš Zapletal, David Benák a Filip Jakubčík.

Slovenské barvy bude kromě Macha reprezentovat také profesionál Peter Valášek. Turnaj se hraje od čtvrtka do neděle, diváci mají vstup zdarma.

Zdroj: GolfExtra.cz