13
Říj

Rozhovory s českými hráči po 3.kole

Přečtěte si, co řekli vybraní čeští hráči po 3. kole turnaje D+D REAL Czech Challenge Open 2012.

MARTIN PŘÍHODA -8 (69-73-66)

Dnes sis připsal zatím nejlepší výsledek v turnaji – 66 ran. Jak ses cítil na hřišti?
Bylo to super. Začal jsem třemi birdie a to mě hodně uklidnilo. Pak jsem hrál celou dobu v pohodě a padalo to tam. Takže spokojenost.

Vypadalo to, že jsi na hřišti trefoval snad všechny greeny v regulaci.
Ano. Kromě jednoho – na devítce – tak jsem byl opravdu bezchybný. Jen pár puttů mi objelo jamku, ale nestěžuju si. Vždycky to může být lepší, ale je to golf. Takže se s tím musí počítat. Nemohu si na nic stěžovat – super kolo.

Byl jsi hodně nervózní v průběhu dnešního dne?
Ani ne. Většinou jsem nervózní, když mi to nejde. Takže to nebyl problém.

A proč jsi v polovině kola angažoval kedíka?
Tomáš se mi nabídnul a mně se to v té chvíli hodilo. Včera jsem šel na druhé devítce plus tři a tak jsem měl z ní trochu respekt. No a s ním jsem to zvládnul úplně v pohodě.

Měl jsi pocit, že dnes bylo hřiště jiné než včera?
Ano. Dnes byly greeny naprosto dokonalé a chci poděkovat greenkeeperům, že je takto výtečně připravili. Bylo to super.

S jakým cílem půjdeš do zítřejšího finálového kola?
Tak rozhodně bych chtěl zahrát podobný výsledek jako dnes. Nebo stejný. Prostě se budu snažit o ten nejlepší výsledek. Člověk to nemůže ovlivnit, ale snažit se budu.

 

RUDOLF NECHANICKÝ -7 (70-69-70)

Jak jsi zatím spokojen s průběhem turnaje – jak se ti tady líbí?

Na turnaji se cítím velmi dobře. Ta atmosféra je tady velmi dobrá. Překvapil mě také zájem diváků, kteří se sem přišli podívat. A myslím, že pro nás – české hráče – je to výhoda hrát před domácím publikem. Myslím, že můžeme být vděční sponzorům turnaje, kteří pro nás takovýto výborný turnaj připravili.

Máš pocit, že právě domácí publikum ti dodává extra dávku motivace?

Je to určitě jeden z faktorů, který má vliv na to, že zatím hraji velmi dobře. Na posledním turnaji české PGA Tour jsem moc dobrou formu neměl a tak jsem se to snažil rychle hodit za hlavu. Jsem moc rád, že se mi tady daří.

Co považuješ za klíčové faktory, které mají největší vliv na tvůj zatím velmi dobrý výkon?

Mám velmi jasnou strategii, se kterou jsem šel na hřiště. A zatím se mi ji daří dodržovat. Nechci se nechat rozhodit například tím, že soupeř má delší rány nebo něco podobného. Snažím se hrát svou zvolenou strategií a zatím mi to vychází.

Vycházel si dnes na hřiště s představou skóre, které jsi chtěl zahrát?

Popravdě – žádné konkrétní číslo jsem si neurčil. Někde v zadu v mysli bylo to, že bych rád zahrál zase pod par hřiště. To se nakonec podařilo a jsem za to rád.

Jak moc tě dnes mrzelo bogey na 16.jamce?

Bylo to hodně zbytečné bogey. Nepodařilo se mi dostat druhou ránu na green a skončil jsem v bunkeru. Ještě jsem puttoval do birdie, ale byl to dost agresivní putt a ten zpátky jsem prostě nevrátil. Ale jsem rád, že vzápětí jsem zahrál birdie na těžké sedmnáctce a vrátil se zpět do těch dobrých čísel.

Jaké umístění budeš považovat za uspokojivé po konci zítřejšího kola?

Takto konkrétní cíle jsem si nedával a ani dávat nebudu. Pro mě je úspěchem už to, že jsem prošel cutem. Chci hrát tak, jako doposud. Chci si to užít – zítra to bude poslední kolo v letošním roce, tak doufám, že bude stejně vydařené, jako ty předcházející.

 

FILIP MRŮZEK -6 (69-73-68)

Filipe, dnes jsi zahrál 68 ran – výborný výsledek – co k tomu říct?
Já mám dnes radost. Měl jsem trochu problém s puttováním. Některé putty jsem zatahoval doleva, což byla chyba. Čtyřmetrových puttů, které jsem dnes neproměnil do birdie bylo bohužel dost. V poli jsem hrál výborně – zahrál jsem na fervej, pak na čtyři nebo pět metrů k jamce a dva putty. Pět birdie, jedno bogey – myslím, že to bylo dobré.

Cítil si nějakou změnu na hřišti oproti minulým kolům?
Myslím, že greeny byly o trochu rychlejší. Myslím, že Michal Voigts je válcoval. To mě vyhovovalo – greeny krásně drží, backspiny to bere,… puttování bylo o to jednodušší. Ale na druhou stranu těch puttů mohlo být dnes trochu méně.

Jak jsi na tom se statistikami trefených greenů v regulaci?
V prvním kole jich bylo 15, včera 13 a dnes … 17!! To jsem ani nečekal. Pouze na jedničce jsem netrefil green, ale byl z toho par.

Zahrál jsi jedno jediné bogey – jak k tomu došlo?
Na čtyřce. Hrál jsem šestku železo, která skončila krátká. Měl jsem patnáctimetrový putt přes bouli, který jsem nechal asi metr krátký. No a ten jsem bohužel nedal. Byl to vlastně jediný putt, který jsem z takovéto vzdálenosti minul.

Bylo hřiště dnes jednodušeji navrtáno?
Myslím, že včera to bylo o něco obtížnější. Nevím proč, ale dnes to bylo – podle mého názoru – mnohem hratelnější. Když to bylo vzadu, tak jsem si to ohlídal. Takže mě to přišlo dneska v pohodě.

S jakým cílem půjdeš zítra do finálového kola?
Stejně jako dnes – naplno. A snažit se zahrát osmnáct birdie!!

 

ONDŘEJ LIESER -7 (68-69-72)

Dnes jsi přinesl výsledek par – moc příležitostí ke skórování nebylo, že?
Od první jamky jsem se necítil ve své kůži. Byl jsem trochu přešlý, ale pořád jsem se snažil ukázat před lidmi a hrát dobré rány. Ale prostě to nešlo. Něco tam sice spadlo, ale rány, které jsem mohl a měl zahrát, se nepovedly.

Hrál jsi pod nějakým tlakem – je to přeci jenom první turnaj v roli profesionála?
Tlak jsem ani necítil. Snažil jsem se soustředit na vlastní hru. Ani diváky jsem moc nevnímal – snažil jsem se ponořit víc do sebe. A možná jsem to trochu přehnal. Byl jsem takový unavený a ospalý – prostě se nedařilo a s výsledkem nejsem spokojen.

Co se ti honilo hlavou, když si šel na první odpaliště – nevypadal si tak suverénně jako v předchozích dnech?
Říkal jsem si – hlavně tref fervej. Což se mi tedy první ranou povedlo. Pak jsem však pokazil ránu do greenu a ten trojputt mě na chvilku úplně zastavil. Na dvojce jsem hned minul krátký putt do birdie a pak jsem se s těma greenama nedokázal sžít.

Nakonec však s výsledkem 72 můžeš být spokojen – i když se nedařilo, dokázal si vybojovat tento výsledek.
Hrál jsem dnes nahoru dolů. První devítku jsem klidně mohl zahrát tři pod – to bych ale nesměl zahrát dva zbytečné trojputty a minul pár krátkých puttů. Na druhé devítce to byl opravdu boj – kdykoliv jsem pokazil ránu, tak mě to stálo úder navíc. I když na druhou stranu jsem měl štěstí na šestnáctce, kde byl míč ve vodě ještě hratelný a na následující jamce jsem skvěle zachránil par. Bohužel na osmnáctce z té obtížné pozice nešlo nic dělat – tam kdyby mi diváci nenašli míč, tak jsem ho sám ani nenašel. Ten totiž ani nebyl vidět.

Měl jsi dnes od sebe příliš velké očekávání po těch dvou skvělých dnech?
Ani ne. Chtěl jsem hrát pouze svůj golf, svoje rány, které na tomto hřišti hraju. Ale bohužel mi dnes vůbec nevycházely. Třeba na osmnáctce jsem hrál z odpaliště jen trojku dřevo na pozici, abych nedopálil do bunkerů… a zahrál jsem padesát metrů doprava do hustého roughu. To jsem vůbec nečekal. Jinak jsem se soustředil na svůj golf, ale nedařilo se. No vlastně, když se ohlédnu za tím dnešním kolem – tak par je ještě dobré číslo. Ale zklamání z dnešního golfu tam určitě je.

S jakým odhodláním půjdeš zítra do posledního kola?
Jak jsem říkal na začátku turnaje – mým cílem bylo projít cutem. Pochopitelně jsem teď trochu naštvaný z toho dnešního dne, ale musím to nějak dostat z hlavy. Půjdu si teď ještě trochu potrénovat, trošku si pročistit hlavu a zítra nastoupím na nové kolo. Zkusím zapomenout na to dnešní a doufám, že to tam bude padat.