8
Čvn

3.kolo: Bezbranné hřiště dovolilo hráčům skórovat

Skutečně ideální golfové podmínky čekaly na hráče ve třetím kole turnaje D+D REAL Czech Challenge Open 2013. A ti toho dokonale využili. Sobota byla prostě „moving day“, jak se patří.

Adam Gee

První zpráva dnešního dne vůbec nebyla příznivá pro české barvy: Lukáš Tintěra upadl na schodech tak nešťastně, že si bolestivě poranil levý bok a vůbec nebyl schopen plného švihu. „Ráno jsem upadl na schodech a narazil do železného sloupu,“ popisoval událost nešťastný hráč. „Navštívil jsem hned fyzioterapeuta a vzal si také nějaké prášky proti bolesti – ale nic z toho nepomohlo.“ Jeho konečné skóre hovoří za vše – 92! I proto se nakonec Lukáš Tintěra rozhodnul z turnaje odstoupit.

Další dvě česká želízka v ohni byla na tom o poznání lépe. Stanislav Matuš vycházel do sobotního kola s odhodláním si tento turnaj opravdu užít. „Nebyl jsem nervózní a ani nějak přemotivovaný,“ říkal Stanislav Matuš. „Ale dnes mě odešlo puttování a to se projevilo na výsledku.“ Po slibném začátku, kdy byl jednu pod po prvních osmi jamkách, přišla série tři bogey (9,10,12). Dvě birdie na třinácté a čtrnácté jamce vrátily jeho výsledek na konečný par. To znamená zatím dělené 43.místo se součtem mínus 6.
Ondřej Lieser měl také našlápnuto k výbornému výsledku. „Byl jsem po jedenáctce tři pod,“ hodnotil své účinkování na hřišti domácí hráč. „Ale nějak jsem byl na sebe naštvaný, že by to mohlo být mnohem lepší – a do myšlenek se mi vkradly velmi negativní pocity.“ Rezultovaly z toho dvě bogey na posledních jamkách a nakonec průměrné skóre 71.
„Na domácím hřišti chci hrát na vítězství a je těžké se spokojit s tím, že jsem pouze prošel cutem,“ popisoval své myšlenkové pochody Lieser. „To, že vás někdo poráží o 12 ran je velmi nepříjemné.“
Ondřej Lieser je společně se Stanislavem Matušem na děleném 43.místě s výsledkem mínus 6.

Třetí den a třetí výsledek 66 – to jsou statistiky leadera turnaje – Adama Gee. Anglický hráč dnes zahrál osm birdie a dvě bogey a osamostatnil se na vedoucím místě. Za ním jsou s odstupem dvou ran Ital Andrea Pavan a španělský hráč Adrian Otaegui (oba -16).
Skvělým výsledkem se dnes blýsknul Angličan Matthew Ford, když zahrál 63 ran! Měl dokonce dva putty na vylepšení rekordu hřiště – na 17. a 18. jamce – bohužel toho nevyužil. I tak se posunul výrazně vzhůru až na dělené páté místo, o čtyři rány za vedoucího Adama Gee.