17
Kvě

Czech Challenge na Kunětické Hoře s 15 českými golfisty

Turnaj D+D REAL Czech Challenge bude letos první velkou golfovou událostí v Česku. Koná se od 26. května do 1. června na hřišti Kunětická Hora. Prémie pro hráče se zvýšily na 165 tisíc Euro.

„Zahraje si 15 českých golfistů  – 10 profesionálů (Marek Nový, Lukáš Tintěra, Filip Mrůzek, Petr Gál, Stanislav Matuš, Daniel Suchan, Aleš Kořínek, Adam Rajmont, Filip Junaniak, Ondřej Špůr) a 5 amatérů (Petr Dědek junior, Vojtěch Kostelka a tři hráče nominuje Česká golfová federace), náhradníky budou Lukáš Lizánek a Jiří Štryncl,“ vysvětluje David Trunda, sportovní ředitel RELMOSTU.

 

„Hráčům RELMOST ProGolfTeamu zajišťujeme pravidelnou účast na Challenge Tour. Sbírání zkušeností povede ke zlepšování výsledků. Osm hráčů vyšleme na turnaj do Rakouska, kde se hraje týden před Kunětickou Horou. To bude ideální generálka na český turnaj.“

 

Český turnaj ozdobí řada hráčů se zkušenostmi a vítězstvími na European Tour. Přijede Jihoafričan James Kingston, vítěz dvou turnajů evropské tour a majitel 11 titulů Sunshine Tour,WalešanRhysDavies, vítěz Trophée Hassan II v Maroku v roce 2010, Jihoafričan Tjaart van der Walt, který hrál tři roky PGA Tour, v roce 2005 mu sebral titul na Buick Championship v play off Brad Faxon, dále přijede Oskar Hennigsson, vítěz z Čeladné, Rakušan Martin Wiegele, vítěz jednoho turnaje European Tour nebo JakeRoos, který triumfoval v Keni na prvním letošním turnaji Challenge Tour. Tváří turnaje bude Švéd Sjöholm.

Pro hráče, kteří pojedou z turnaje v Rakousku, vypraví organizátoři autobus. Speciální servis budou mít golfisté, kteří přiletí.

 

„S naším partnerem Letištěm Praha jsme se dohodli na speciálním servisu. Hráče odvezou turnajová auta,“ přibližuje David Trunda, sportovní ředitel společnosti RELMOST.

 

„Jsme připraveni na případné velké horko. Na hřišti bude 10 tisíc lahví vody. Na každé druhé jamce chceme přichystat led. Stejně jako loni bude odměnou za hole-in-one na 17. jamce nové auto. V roce 2013 ho vyhrál NicoloRavano. Na 8. jamce se bude hrát o hodinky za milion korun.“

 

„Když jsme vyhodnocovali loňskou sezónu na Challenge Tour, shodli jsme se, že v Česku jste uspořádali nejlepší turnaj. Perfektně připravené hřiště s drivingrangem, jaký nemá na tour obdoby. Skvěle zvládnutá organizace promotérskou společností RELMOST. Tady není co vylepšovat, tady se může jen zkazit,“ prohlásil ředitel turnaje Czech ChallengeGaryButler.

 

Na turnaj bude vstup zdarma. RELMOST zve mladé golfisty. Zapojí se školy z regionu. Součástí areálu bude interaktivní program s dětským golfem. Partnerský turnaj se hraje už v neděli 25. května, tradiční Pro-Am je na programu ve středu 28. května.

kunka