30
Kvě

Díky, Lukáši! Tintěra jako jediný z Čechů prošel cutem.

Příběh dne napsal Lukáš Tintěra. V dopoledních flightech měl šanci na postup do víkendových kol především Lizánek, jenže ten po 12. jamce vzdal kvůli bolestem zad. V odpoledních flightech měli dobrou výchozí pozici amatéři Zach a Novák. Šimon Zach přinesl 77 ran a Vítek Novák dokonce 83. Pozornost tak směřovala už jen na Tintěru, ten musel umazat ztrátu čtyř úderů na cut.

„Když jsem šel na odpaliště, říkal mi promotér pan Dědek, že se mi musí splašit kladiva, abych to dohnal. Hned na dvojce jsem zahrál birdie, pak mi to přestalo padat, až přišla osmička. Rána. Hole-in-one. Obrovská euforie. 179 metrů 5 železem. Najednou jsem nebyl schopný se soustředit. V tu chvíli mi pomohl spoluhráč Oli Wilson. Řekl mi, ať myslím znovu na hru, že na oslavu bude dost času. Došlo mi, že nemůžu zahrát hole-in-one a neprojít cutem. Už na desítce jsem dal birdie, najednou jsem puttoval lépe. Na dvanáctce další birdie, na čtrnáctce jsem zahrál bogey. Byl jsem v paru a věděl, že jdu na hranici cutu. Naštěstí jsem na šestnáctce přidal další birdie. Na poslední jamce jsem zachránil z necelých dvou metrů par. Bylo to úžasné,“ řekl Lukáš Tintěra.

Pro ostatní české hráče to byl černý den. Pod par dokázali zahrát kromě Tintěry jen Nový a Mrůzek. Přesto zůstali daleko pod čarou. Ve třetím ročníku D+D REAL Czech Challenge prošlo cutem nejméně Čechů v historii turnaje. V prvním roce čtyři, loni tři, letos jen Tintěra.

V čele turnaje zůstal Angličan Daniel Gaunt. Vede o ránu před svým krajanem Lloydem. Nejlepší kolo dneska zahrál Švýcar Ken Benz, skvělých 63 ran, to je těsně pod rekordem hřiště. Lukáš Tintěra startuje zítra v 8:53 s Argentincem Vancsikem. Přijeďte ho na Kunětickou Horu podpořit. Vstup je zdarma.

holeinone_Lukáš

Lukáš Tintěra před hodinkami za hole-in-one v hodnotě 1 milion Kč

 

Chris_Lloyd

Chris Lloyd

Foto: Ota Mrákota