23
Kvě

Marek Nový prošel cutem v Rakousku na Challenge Tour!

Prvním českým golfistou, který si zahraje v této sezóně na Challenge Tour také o víkendu, je Marek Nový. V rakouském Gödersdorfu zahrál v pátek své životní kolo. Parádních 66 ran ho katapultovalo na celkové skóre -4. Nakonec to byla hranice cutu. Nový rozhodl o postupu mezi 12. a 16. jamkou, zahrál na nich čtyři birdie.

Dařilo se opět členovi RELMOST ProGolf Teamu Lee Corfieldovi. Angličan skončil minulý týden v Turecku 29. Po dnešku je pod alpskými kopci na stejném čísle jako Nový.

Smolařem dne je Aleš Kořínek. Po třech jamkách druhého kola dokonce dělil čtvrtou pozici. Jenže osudnou se mu stala pětiparová devítka. Zahrál na ní 11 ran!

„Udělal jsem dvě chyby za dva dny a to dnes na devítce. První rána socket 3 železem do autu, třetí rána fairway, čtvrtá rána do vody, šestou ránou jsem musel hrát na výhled, protože mi míček sjel po dropu do nějaké díry, sedmá rána mi sjela pod greenem do těžké pozice na přihrávku, osmá rána chip nad jamku, následoval trojputt a je to. Na druhé devítce jsem atakoval šestkrát birdie, ale nepadlo ani jedno,“ řekl Kořínek.

Výsledné skóre po dvou dnech je Par (67,75). Zahrál 7 birdie, jediné bogey a bohužel těch 11 nešťastných ran na jedné jamce.

Marek_Nový

Marek Nový