30
Kvě

3.den: Pospíšil si pohoršil, zahrál poprvé nad par

Nejlepší český golfista turnaje D+D REAL Czech Challenge Michal Pospíšil zahrál ve třetím kole 75 ran a celkově je v paru.

„Hrál jsem úplně jinak než v předchozích dnech. Létalo mi to doprava doleva, co předtím fungovalo, dneska nešlo. Ani jednou jsem nebyl na greenu v regulaci. Na posledních třech jamkách jsem zahrál dvě bogey. Ale to je prostě golf. Zítra to bude lepší, zkusím stlačit výsledek o pár ran,“ komentoval hru Pospíšil, klesl na 62. místo.

Podmínky byly dnes nejtěžší, hodně foukalo, místy pršelo a projevilo se to i na výsledcích ostatních hráčů. Za jednu z výjimek se dá považovat Chilan Nico Geyger. Zůstal jedním ze čtyř golfistů, kteří hráli všechna kola pod 70 ran. Geyger zahrál 67 ran a osamostatnil se v čele turnaje s náskokem dvou ran. Lídr turnaje má skóre -15.

„Začal jsem bogey, což pro mě bylo varování, do konce první devítky jsem zapsal tři birdie. To nejlepší přišlo mezi 10. a 14. jamkou. Zahrál jsem pět birdie za sebou, vždycky jsem puttoval z krátké vzdálenosti. Na 3parové 13 jsem byl pár centimetrů od hole in one. Pak jsem sice na 15 pokazil drive a bylo z toho double bogey, přesto jsem s hrou hodně spokojený,“ řekl lídr turnaje.

Geygera doprovázejí na hřišti jeho bratranci s chilskou vlajkou, kteří žijí v Německu a přijeli se za ním podívat už ve čtvrtek.

„První den jsem přišel na odpaliště a oni tam stáli. Netušil jsem, že přijedou. Bylo to příjemné překvapení. Přinesli mi štěstí, ale dnes večer jedou zpátky. Doufám, že to bez nich zvládnu dotáhnout k vítězství,“ dodal Geyger.

Michal Pospíšil odstartuje do finálového kola už v 7:25. Slavnostní vyhlášení výsledků je plánované na 16. hodinou.

EM1_5607

Alvaro Velasco

EM1_5388

Michal Pospíšil

EM1_5615

Nico Geyger

EM1_5406

Michal Pospíšil

EM1_5410

Michal Pospíšil

EM1_5632

Chilští fanoušci Nica Geygera