2
Kvě

Slavíme 5 let! Kdo jsou největší hvězdy historie turnaje?

D+D REAL Czech Challenge se letos koná popáté. Tradičním místem je opět Golf Resort Kunětická Hora. S výjimkou prvního ročníku, který se uskutečnil na podzim, má své pravidelné místo v kalendáři European Challenge Tour na jaře.

Letos si hráči rozdělí na odměnách 175 tisíc Euro, což je o 15 tisíc víc než při premiéře v roce 2012. Turnajem prošli v minulých letech golfisté, kteří se mezitím stali známými po celém světě. Hvězdou číslo jedna je v tomto směru Američan Brooks Koepka. V roce 2013 přijel do východních Čech už jako hráč, kterému se předvídala velká budoucnost. Tehdy byl lídrem pořadí Challenge Tour. Na Kunětické Hoře zahrál v posledním kole 62 ran, což je stále oficiální rekord hřiště, a skončil sedmý. Od té doby vyhrál jeden turnaj na European Tour a loni v únoru také Phoenix Open na PGA Tour. Aktuálně je 18. hráčem světa.

V roce 2014 přijel na D+D REAL Czech Challenge Korejec Byeong Hun An. Přiletěl s rodiči, trenérem i manažerem. Společně sedávali na terase stranou od ostatních. Tehdy ještě neznámý Korejec neprošel o jednu ránu cutem. O rok později vyhrál nejprestižnější turnaj starého kontinentu v rámci European Tour – londýnský BMW PGA Championship.

O Angličanu Oliveru Wilsonovi se říkalo, že už má svá nejlepší léta za sebou, když hrál v letech 2013 a 2014 pod Kunětickou horou. Dá se říct, že nebylo zkušenějšího golfisty, který na turnaj kdy přijel. V letech 2005 až 2009 totiž patřil do světové padesátky. Zahrál si Ryder Cup, jen ten titul mu chyběl. Na Kuňce ani jednou neprošel cutem, přesto se stal rok 2014 jeho nejdůležitějším v kariéře. Na podzim totiž vyhrál skotský Alfred Dunhill Links Championship, o jednu ránu za sebou nechal Roryho McIlroye.

Golfistů, kteří startovali u Pardubic a v následujících sezónách ovládli minimálně jeden turnaj European Tour, je však mnohem víc. Francouzi Levy a Stal startovali v roce 2012, Levy od té doby vyhrál na European Tour dvakrát, Stal jednou. Stejně jako Ital Crespi, Fin Kakko. Mezi úspěšné hráče patří také Němec Kieffer nebo Angličan Pepperell. Oba přišli o tituly na European Tour až v play off.

Je vlastně téměř jisté, že i letos uvidíme na D+D REAL Czech Challenge hráče, kteří se v budoucnu objeví mezi nejlepší světovými golfisty. Přijďte se podívat.

_EMR0996

Brooks Koepka, vítěz Turkish Airlines Open 2014 a Phoenix Open 2015

Brooks Koepka

Brooks Koepka, v roce 2013 skončil 7., zahrál rekord hřiště 62

Oliver Wilson

Oliver Wilson, vítěz Alfred Dunhill Links Championship 2014

Eddie Pepperell

Eddie Pepperell

Maximilian Kieffer

Maximilian Kieffer

Byeong Hun An2

Byeong Hun An

Byeong Hun An

Byeong Hun An, vítěz BMW PGA Championship 2015

Alexander Levy

Alexander Levy, vítěz Volvo China Open 2014 a Portugal Masters 2014