28
Kvě

1.den: Tři Češi pod parem

Dva amatéři a jeden profesionál z 16 českých hráčů na startu D+D REAL Czech Challenge dohráli první kolo pod parem hřiště. Bez jediného bogey prošel hřiště Vítek Novák. Trefil skoro všechny greeny v regulaci, v nejhorším případě zůstal na forgreenu. Z šancí na birdie vytěžil jednu na 6. jamce.

„Nevím, proč mi tam putty nepadaly. Byl jsem celé kolo klidný, šance si vytvářel, ale ne a ne je proměnit,“ řekl Novák. Zahrál celkem 35 puttů.

Michal Pospíšil zvládl svou premiéru na Challenge Tour výborně. Po 15 jamkách byl -2, pak přišla doslova přestřelka s hřištěm. Na 5parové 16 zahrál bogey, ale vzápětí na 200 metrovém 3paru zapsal birdie. Poslední jamku uzavřel bogey.

Z profesionálů vyšel první den nejlépe Ondřeji Lieserovi. Před poslední jamkou byl na skóre -3. Kolo uzavíral na 4parové 9 a zahrál double bogey.

„Dohrál jsem jednu pod, ale dneska bylo hřiště hratelné, takže s takovým skóre spokojený nejsem,“ komentoval výsledek Lieser.

Reálnou šanci na cut budou mít zítra také Aleš Kořínek, Petr Gál a Šimon Zach. Přinesli 72 ran. Mladý amatér Zach měl ze všech Čechů nejlepší průběžné skóre. Po osmi jamkách hrál -4. To co získal, ale během dalších čtyř jamek ztratil. V paru dohrál závěrečné jamky.

Gál je co do počtu startů na Challenge Tour nejzkušenějším českým hráčem. Jeho konečné výsledky v předchozích turnajích zkazila úvodní kola. To ale neplatí o dnešku, kdy došel v paru.

„Je to můj nejlepší výsledek v prvním kole na Challenge Tour, na kterém se dá stavět, nemám hned po turnaji. Zítra ale bude potřeba jít pod par,“ prohlásil Gál.

Aleš Kořínek zachránil kolo v závěru.

„Ještě že přišel povedený závěr. Birdie, par a birdie, to bylo fajn. Jediná velká chyba přišla na páté jamce. Zahrál jsem na ní socket z prostředka fairwaye. Míček skončil v heavy roughu, ze kterého jsem musel míček jen vyklepávat, pak teprve hrál na green, dva putty a bylo z toho double bogey,“ popsal svou hru Kořínek.

Dalších 10 Čechů hrálo první kolo nad par. Pro postup cutem bude nutné hrát zítra několik ran pod par.

V čele turnaje je trojice Brown, McGowan a McLeary. Zahráli 65 ran (-7).

Zajímavostí prvního dne byl hole in one na 17. jamce s délkou 205 metrů. Trefil se Maďar Roland Hahn.

„Byl to můj první hole in one na turnaji. Dříve se mi povedl jen v tréninku,“ prohlásil vzápětí nejlepší maďarský golfista.

Pro Hahna má šťastná trefa i smolnou pointu. Na 17. jamce je sice vypsaná odměna automobil Mercedes-Benz CLA 220 CDI v hodnotě 1,1, milionu Kč, ale platí pouze v případě esa zahraného ve víkendových kolech. O luxusní auto se tak hraje dál. Hahnův caddy tuhle skutečnost komentoval slovy: Nevadí, dáme si vodku.

Už se to stává tradicí, že na turnajích D+D REAL padají hole in one. Na stejné jamce dal eso v roce 2013 Ital Nicolo Ravano a získal nové auto. Loni zahrál hole in one na 8. jamce Lukáš Tintěra a dostal hodinky v hodnotě 1 milion Kč.

Druhé kolo startuje v resortu Kunětická Hora v pátek v 7:30.

EM1_3439

Vítek Novák

Michal_Pospíšil2

Michal Pospíšil

EM1_3840

Ondřej Lieser

EM1_3891 McGOWAN

Ross McGowan

EM1_3581 GÁL

Petr Gál

EM1_3343

Aleš Kořínek

EM1_3565

Cyril Suk

EM1_3471

Dominik Pavouček

EM1_3685

Jakub Pokorný

Petr_Dědek

Petr Dědek jun.

Lukáš_Tintěra

Lukáš Tintěra

Prom_Meesawat

Prom Meesawat