26
Kvě

Tým Švéda Soderberga triumfoval v PRO-AM turnaji

Smíšeným turnajem profesionálů a amatérů odstartoval 5. ročník D+D REAL Czech Challenge. Soutěž 26 týmů složených ze tři amatérských hráčů a jednoho profesionála vyhrál o jediný bod Švéd Sebastian Soderberg a s ním Miloš Matula, Michal Zrzavý a Petr Ložek, který k výhře přispěl 11 body ze 24. Ložek zároveň získal cenu i za vloženou soutěž „nearest to pin“, na tříparové osmičce skončil jeho míček první ranou 170 centimetrů od jamky. Při slavnostním vyhlášení převzal cenu od GPA na golfový zájezd do Lago di Garda. Soderberg získal prémii 1 tisíc Euro.

Také druhý skončil tým se švédským hráčem a to ve složení Jens Dantorp, David Ottomanský, Bohuslav Ottomanský a Milan Hladík. Třetí místo obsadili Matteo Delpodio, Radim Šimara, Pavel Anger, Daniel Pelikán.

Hrálo se podle pravidel European Challenge Tour systémem „Par is your friend“. Princip hry funguje tak, že se do jedné společné skórkarty zapisují body za uhraná birdie či lepší skóre. Zásadní je to, že amatéři hrají proti svému handicapu čili na nejtěžších jamkách se jejich zahraný par mění v birdie a právě takhle se načítají body. Maximem pro přepočet výsledku byl u mužů handicap 28 a u žen 36. U profesionálů se samozřejmě vychází z nuly. Čili v jejich případě se počítají jen reálně uhraná birdie, případně eagly.

Ceny všem hráčům věnovalo Golf Profi, Nespresso, Klenotnictví Dušák, Raiffeisenbank, Orange River Cellars a Pilsner Urquell.

EM1_0516

vítězný tým: v bílém triku Sebastian Soderberg a vedle něho vpravo Miloš Matula, Petr Ložek a Michal Zrzavý

EM1_0099 EM1_0073 EM1_0153 EM1_0175 EM1_9991