2
Čvn

1. kolo: Z Čechů začal na Kuňce nejlépe Mrůzek, padlo hole-in-one

Pohodu z dosavadní sezony proměnil Filip Mrůzek v povedený vstup do jubilejního 10. ročníku D+D REAL Czech Challenge. Na Kunětické Hoře se jako jediný z deseti domácích hráčů dostal po par a se skóre 69 ran (-1) je ve třetí desítce. V paru došel první kolo Jan Cafourek.

Par hřiště na populární Kuňce byl pro turnaj Challenge Tour zkrácen o dvě rány na 70, když se z pětiparů 7 a 16 staly čtyřpary. A podepsalo se to i na výsledcích, když se vedoucí Dán Martin Simonsen dostal „jen“ šest par.

Na podobné skóre mohl podle vlastních slov pomýšlet také Mrůzek, kdyby se mu ale o něco lépe dařilo na greenech. Šancí měl opravdu hodně.

„S hrou jsem hrozně spokojený, měl jsem vše pod kontrolou. Byla to čistá hra. Sedmnáctkrát jsem puttoval do birdie, ale je z toho jedna pod. Jen jedinkrát jsem minul green…“ rekapituloval po dohrání své kolo.

Proč mu to přitom během prvního čtvrtečního kola tolik nešlo s putterem v ruce? „Greeny byly dobré, ale odpoledne se na nich už trochu podepsalo. Rychlost nebyla špatná, ale byly trochu skákavé a balónky braly hodně dráhu. Šlo to dát, ale bylo to trochu na náhodu.“

„Jsem v pohodě. Hrál jsem tak, že to mohlo být úplně v klidu pět nebo šest ran pod par. To mě těší a zítra je nový den. Jsem na něj krásně naladěný,“ nezastírá 30letý Čech svou pokračující golfovou pohodu

A nemůže si ji vynachválit: „Jsem rád, jak to létá. Dlouhá hra byla pod kontrolou, u želez super kontakt a vzdálenosti. Moje hra je čistá, jednoduchá a silná, když potřebuju. Mám radost z toho, jak to teď jde.“

Relativně spokojený mohl být po čtvrtku také Jan Cafourek, který díky birdie na závěrečné devítce zachránil par a před druhým kolem je v páté desítce průběžného pořadí. Zahrál tři birdie a stejný počet bogey.

„Odehrál jsem solidní kolo, hrál jsem velice dobře. Minul jsem pár puttů, které podle mě byly dobře zahrané, ale měl jsem trochu problém s čtením greenů. … Výsledek v paru není tak špatný s ohledem na to, že se zkrátily dva pětipary na čtyřpary. Není to žádná ostuda,“ zhodnotil Cafourek svou první osmnáctku na turnaji.

Z dalších Čechů je na tom nejlépe Gordan Brixi, který zahrál za plus jedna a je v sedmé desítce pořadí. Ostatní už ztrácejí na hranici cutu více a v pátek musí zahrát výrazně pod par, aby postoupili do víkendových kol.

Ránu dne předvedl ve čtvrtek na Kunětické Hoře Švéd Per Langfors, který trefil na tříparové třináctce hole-in-one. Na více jak dvě rány pod par to ale nedotáhl a rána ho dělí od TOP 10.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.