3
Čvn

2. kolo: Na Kuňce dal z Čechů cut pouze Filip Mrůzek

Z deseti domácích golfistů si o víkendu zahraje turnaj Challenge Tour na Kunětické Hoře jediný. Cutem na jubilejním 10. ročníku D+D REAL Czech Challenge prošel pouze Filip Mrůzek, který je po kolech za 69 a 71 ran v paru. Cut nedal ani Ondřej Lieser na European Tour.

Mrůzek byl nejlepším českým golfistou na turnaji už po prvním kole a to samé platí po kole druhém. Bohužel se jako jediný dokázal udržet nad hranicí cutu, kterou představoval právě par hřiště.

„Nehrál jsem špatně, hrál jsem dobře, ten golf ale nebyl tak čistý jako včera,“ zhodnotil Mrůzek svou druhou osmnáctku na turnaji. Během ní sice zahrál tři birdie, ale také čtyři bogey. Bylo z toho 71 ran (+1) a návrat celkově do paru. A Mrůzek za to byl rád.

„Dnes mě více dohnala bolavá noha, když jsem si minulý týden přiskřípl malíček ve dveřích. Musím hrát pod prášky a zatejpovaný, ráno ani nemůžu pořádně chodit. Levá hrana na noze, nejhorší místo,“ lituje 30letý profesionál nepříjemného zranění.

Přiznává, že se do levé nohy nemůže naplno zapírat a tak svůj švih koriguje více rukami. Ale je rád, že vůbec může hrát: „Dám si odpoledne odpočinek, nohu musím dát do klidu, ledovat ji. Doktoři mi doporučovali týden klid, ale to bych tady nemohl hrát a to jsem nechtěl.“

„Krátká hra byla dobrá. Dobře jsem puttoval, i když jsem nedal jeden kratší putt, ale to se stane, prostě jsem ho vyhodil,“ přiznal Mrůzek a dodal: „Drivy mám pod kontrolou a dlouhá železa létají, jak potřebuji.“

Nikdo další z Čechů bohužel Mrůzka do víkendu nedoprovodil. Nejblíže byl po prvním kole v paru Jan Cafourek, ale v pátek poztrácel šest ran. O další tři rány si pak pohoršil po prvním kole za +1 Gordan Brixi. Ostatní Češi se po horším prvním kole v pátek cutu ani nepřiblížili.

Ve vedení turnaje jsou po dvou kolech pouze se skóre -6 Francouz Ugo Coussaud, Ital Lorenzo Scalise a Velšan David Boote. Do výsledků se tak výrazně projevilo snížení paru hřiště na pouhých 70 ran.

Průběžné pořadí turnaje Challenge Tour naleznete zde.