20
Kvě

14 českých hráčů na D+D REAL Czech Challenge

Čtvrtý ročník D+D REAL Czech Challenge se uskuteční od 28. do 31. května v Golf & Spa Kunětická Hora. Hráči si rozdělí 170 tisíc Euro, což je o 5 tisíc více než loni. Český golf bude reprezentovat 14 hráčů.

„V sestavě nominované Relmost ProGolf Teamem jsou Aleš Kořínek, Lukáš Tintěra, Stanislav Matuš, Marek Nový, Petr Gál, Daniel Suchan, Adam Rajmont a první start na Challenge Tour čeká Cyrila Suka. Z amatérů to budou Petr Dědek jun., Michal Pospíšil a Česká golfová federace nominovala Šimona Zacha, Víta Nováka, Jakuba Pokorného a Václava Lébla jun.,“ dodává Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost.

„Je to příležitost především pro naše nadějné amatéry vyzkoušet si atmosféru a tlak, který hráči musí podstupovat, chtějí-li uspět. I letos jsme se domluvili s promotérem D+D Real Czech Challenge na možnosti přidělit 4 hrací karty našim reprezentantům. Především Zach a Novák již mají zkušenosti, které je opravňují k myšlenkám na dosažení cutu, což bychom považovali za opravdový úspěch. Jsme rádi, že i na dalších turnajích, pořádaných společností Relmost, jsme našli společnou řeč a budeme moci vyslat naše reprezentanty i na slovenské Penati a jednu kartu máme i na European Tour na Albatrossu,“ říká Zdeněk Kodejš, prezident České golfové federace.

Tři vítězové předchozích ročníků

Turnaj má výhodný termín vzhledem k European Tour, na které se hraje Irish Open i s hráči ze zámoří. Do Česka na Challenge Tour proto přijede několik hráčů European Tour, kteří se do startovní listiny v Irsku nedostanou.

„Přihlášeni jsou tři předchozí vítězové D+D REAL Czech Challenge: Thomas Linard, Francois Calmels a Andreas Harto, dále vítěz D+D REAL Slovakia Challenge Andrew McArthur, ten hraje střídavě European Tour – na Mauriciu byl 13., na Challengi v Dánsku 2., v Maroku na European Tour šel do posledního kola jako lídr, přijede několik vítězů turnajů European Tour – Lee Slattery, Fredrik Andersson Hed, Simon Thornton nebo například Thajec Prom Meesawat, který skončil třetí před třemi týdny na Volvo China Open,“ doplňuje David Trunda, generální ředitel Relmostu.

EMR_8390 EMR_8445 EMR_8469 EMR_8493 EMR_8419