25
Kvě

Španěl Elvira si přijel do Čech pro kartu na European Tour

Nejlepší hráč letošní Challenge Tour Nacho Elvira dorazil na Kunětickou Horu. Během měsíce vyhrál dva turnaje a pokud vyhraje v Česku, má jistou kartu na European Tour na příští sezónu a zároveň se může těšit na pozvánky i ve zbytku sezóny. Nejprve triumfoval doma ve Španělsku a v neděli získal trofej v Rakousku. V této sezóně má na Challenge Tour bilanci tři starty dvě vítězství a celkový výdělek 54 400 Euro. Loni získal tři tituly v sezóně Francouz Hebert, ale rekord v rychlosti tří titulů drží Švéd Kristoffer Broberg, který triumfoval třikrát za necelý měsíc v roce 2012.

Kromě Elviry přijel také druhý nejlepší hráč Challenge Tour Jihoafričan Haydn Porteous. V dubnu triumfoval v Keni. Nejvýše postaveným golfistou ve světovém žebříčku bude Thajec Prom Meesawat. Aktuálně mu patří 126. místo na světě, až za ním je Tiger Woods (ten je momentálně 156. )! Meesawat měl úspěšný týden na BMW PGA Championship ve Wentworthu. Skončil tam 35. Svůj životní výsledek zahrál před měsícem na Volvo China Open, kde obsadil 3. místo. V celkovém pořadí Race to Dubai mu patří 53. místo. V tuhle chvíli už má v podstatě jistou kartu na European Tour pro příští rok.

Během pondělí dorazila zhruba polovina z přihlášených hráčů. První tréninkové kolo absolvovala také většina českých golfistů.