27
Kvě

3. kolo: Američan atakoval rekord hřiště, na Kuňce má jediného soupeře

Žádná chyba, jeden eagle a spousta birdie, to bylo třetí kolo Američana Juliana Suriho na D+D REAL Czech Challenge. Díky němu je blízko premiérového vítězství na Challenge Tour v kariéře, když v neděli bude mít na Kunětické Hoře jediného soupeře.

Tím bude Fin Tapio Pulkkanen, který je jako jediný v Američanově dostřelu. Suri je po třech kolech na skóre -21, finský golfista na něho ztrácí tři rány. A další? Velšan Oliver Farr je na výsledku -13, osm ran za lídrem.

Suri dorazil na Kuňku ve skvělé formě. V polovině května skončil na Open de Portugal, které s Challenge Tour spolupořádala European Tour, druhý a v minulém týdnu na Sicílii dělil 31. místo. Díky tomu je v pořadí Road to Oman druhý a blízko posunu na první flek.

„Cítím se dobře. Hrál jsem dobře a měl jsem skvělý start. Na úvodní devítce je několik jamek, které vybízejí k zahrání birdie, a já jsem toho využil,“ pochvaloval si po dohrání kola 26letý Američan.

Ten vstoupil do třetího kola berdíky na úvodních dvou jamkách. Na šestce pak přidal třetí birdie dne a na sedmičce zahrál dokonce eagle. Díky dalšímu birdie na deváté jamce z toho byla úvodní devítka za 30 ran.

V druhé polovině kola Suri svůj náskok kontroloval, dalšími třemi berdíky v řadě na jamkách 14, 15, 16 se posunul na skóre mínus jednadvacet a před nedělním finálovým kolem si tak vytvořil zajímavý náskok.

„S tím, jak to nyní trefuji, jsem věděl, že dnes nějaká birdie přijdou. Také je fajn, že jsem to zvládl bez bogey,“ pochvaloval si hráč, který vyrazil do Evropy na zkušenou v loňském roce a podle všeho udělal dobře.

Američané v posledních letech poznávají kouzlo Evropy a připisují si zde zlomová vítězství. Jmenujme třeba Paula Petersona, který ovládl loňský ročník D+D REAL Czech Masters.

Z dalších třeba Brookse Koepku, který je stále držitelem rekordu na Kunětické Hoře, kde v minulosti zahrál za 62 ran (-10). Suri ho v sobotu málem vyrovnal, chyběla mu k tomu jediná rána.

Před finálovým kole ale ví, že vyhráno ještě nemá. I když cítí, že je blízko: „Může se zdát, že to zítra bude jamkovka mezi mnou a Tapiem. Možná to tak na posledních jamkách skutečně bude, ale pokud budu hrát jako v posledních dnech, především pak jako dnes, tak budu v pohodě.“

Foto: Ota Mrákota/RELMOST