28
Kvě

Suri si vítězství na Kuňce pohlídal, ale bylo to drama

Na úvodní devítce finálového kola sice Američan Julian Suri svůj náskok po třech kolech D+D REAL Czech Challenge prošustroval, na druhé si ho ale vzal zpět a slaví svůj první titul na Challenge Tour v kariéře. Fina Tapia Pulkkanena porazil o dvě rány.

Už po sobotě bylo jasné, že to bude na Kunětické Hoře o vítězství pouze jejich souboj. Američan vedl před Finem o tři rány, další už ztráceli více. Přesně v polovině kola se ale srovnali na stejném výsledku -19.

Suri totiž v úvodu ztrácel, a především kvůli double bogey na šestce si na úvodní devítce o dvě rány pohoršil. To Pulkkanen vycítil šanci a díky birdie na devítce se na svého soupeře dotáhl.

Ještě po berdících na jedenáctce na tom byli oba hráči stejně, Američan se pak ale odhodlal k rozhodujícímu trháku.

Zahrál čtyři birdie v řadě a vytvořil si klíčový náskok, který si na poslední jamce i díky Pulkkanenovu bogey pohlídal.

Julian Suri -23, Tapio Pulkkanen -21. Hotovo.

„Měl jsem ránu náskok a ty poslední dvě jamky nejsou jednoduché. Na 18 se mi povedl drive, ale trochu jsem přehrál ránu wedgí. S tím pinem to není lehká jamka, ale par jsem zahrál,“ okomentoval poslední jamku Suri.

Na tu šel s náskokem jedné rány i díky tomu, že jeho sok na předchozí tříparové sedmnáctce neproměnil zhruba dvoumetrový putt do birdie. A když Fin zatáhl svůj drive na osmnáctce do hustého roughu, kde se dlouho nedařilo jeho míček najít, bylo rozhodnuto.

Pulkkanen se musel pouze vyklepnout na fairway a jeho třetí rána do greenu pak zůstala výrazně krátká. Dlouhým puttem pak nezachránil ani par, bogey dodalo Surimu jistotu. Měl dva putty ze zhruba metru a půl na vítězství. Proměnil hned ten první.

IFrame„Dostlal jsem se do pohody a v nejdůležitější moment hrál svůj nejlepší golf. Věděl jsem, že na těch jamkách mohu mít výhodu a tu jsem využil. Byla to ale dobrá bitva,“ řekl k finálovému kolu šťastný vítěz.

Jestli byl s něčím spokojený, tak především vlastní psychickou odolností v rozhodujících momentech v úvodu druhé devítky finálového kola: „Na to ale tvrdě trénujeme, abychom si věřili ve chvílích, kdy jde do tuhého a vše se láme. Hra mě v tu chvíli naštěstí podržela.“

Díky vítězství si ukrojil největší díl z turnajové dotace 180 000 eur, konkrétně 28 800. Dostal se tak do vedení pořadí Road to Oman a je na nejlepší cestě na European Tour

„Je to skvělé. Už na začátku týdne jsem říkal, že mým cílem je vyhrát. To je ostatně můj cíl každý týden a bude to tak i v příštím týdnu ve Švýcarsku,“ nechce se spokojit s jedním triumfem.

Více než peníze a sláva je však pro něho vítězství z Kuňky důležitější z jiného důvodu: „Jde o sebevědomí. Vědomí, že jsem schopný zahrát rány, když to nejvíce potřebuji. Pracoval jsem na nějakých změnách, a to, že mě nyní má hra podržela, je velká věc.“

Kolem za 70 ran (-2) se s turnajem rozloučil Jan Cafourek – jediný Čech, který prošel cutem. S celkem šesti ranami pod par hřiště obsadil dělenou 38. pozici.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.