2
Čvn

Bublina na Kunětické Hoře. Podpora hráčům pouze na dálku

Pokud jste po roční pauze, kdy se v Česku kvůli pandemii koronaviru COVID-19 nehrály špičkové mužské profesionální turnaje, chtěli v tomto týdnu vyrazit na akci Challenge Tour na Kunětickou Horu, máme pro vás nepříjemnou zprávu. Sice můžete, ale nebude to ono.

Hráči jsou totiž na Challenge Tour v úvodu sezony v bublině, která mimo jiné znamená, že se nikdo nepovolaný nedostane nejen do klubovny, ale ani na samotné golfové hřiště.

„Je to nařízení série. Mrzí nás to, ale fanoušci se na hřiště nedostanou. Jediné, co je přístupné, je veřejná cyklostezka, která vede kolem hřiště,“ říká Petr Dědek jr. z promotérské společnosti Relmost.

Golfoví nadšenci tak sice mohou na Kunětickou Horu dorazit, ale podporovat hráče mohou pouze na dálku ze zmíněné cyklostezky. Pokud by se rozhodli jít na hřiště, budou vykázáni pořadatelskou službou.

„Podmínky jsou velmi striktní. Hráči se musí testovat, u stolu nesmí sedět více jak ve dvou a nejsou povoleni třeba ani kedíci,“ dodává Petr Dědek jr. další těžkosti, které přináší doba kovidová.

Za striktních podmínek mohl ve středu proběhnout alespoň tradiční Pro-Am turnaj. Ani ten ale nebyl obvyklý, když by hráči měli dodržovat dvoumetrové rozestupy a profesionálové nebudou ani na vyhlášení.

„Jsme ale rádi, že po loňském roce, kdy jsme museli zrušit jak dva turnaje Challenge Tour, tak i Czech Masters v rámci European Tour, můžeme konečně hrát. Je skvělé být zpět,“ nezastírá Petr Dědek jr.