3
Čvn

1. kolo: Na Kuňce začali z Čechů nejlépe Brixi, Mrůzek, Bareš a Hrubý

Těžký den čekal ve čtvrtek na hráče na Kunětické Hoře. Více jak tři rány pod par se během prvního kola D+D REAL Czech Challenge dostalo jen třináct z nich a nikdo výrazně neustřelil. Díky tomu jsou v reálné hře o cut čtyři čeští hráči, další musí doufat v senzační páteční druhé kolo. Nejlépe z Čechů zahrál Gordan Brixi.

18letý Brixi v zimě přestoupil k profesionálům a nyní hraje svůj letošní první turnaj v Evropě a celkově pátý na Challenge Tour, kde stihl čtyři ještě jako amatér. Ani jednou nedal cut, tentokrát ale má šanci to změnit.

Po prvním kole je jednu ránu pod parem, což je zatím přesně hranice cutu (T39). Dostal se na ni po klidném kole, ve kterém vedle patnácti parů zahrál jen dvě birdie a jediné bogey.

„Bylo to dobré, solidní kolo. Cítil jsem se dobře, dobře jsem se koncentroval. Měl jsem jasnou strategii a jel jsem podle ní. Nic nebylo mimořádně dobré. Soustředil jsem se na každý úder a hned po něm jsem šel na další,“ řekl mimo jiné po dohrání.

O ránu hůře než on dohráli ve čtvrtek další dva čeští profesionálové Filip Mrůzek s Jakubem Barešem a amatér Petr Hrubý (T62). Zatímco Hrubý s Barešem doufali v lepší výsledek, protože ještě v samém závěru byli v červených číslech, Mrůzek na druhé devítce zachránil kolo, když kvůli dabláči na osmnáctce, jeho deváté jamce kola, byl v jeho polovině na +2.

„Myslím, že v paru je v pohodě výsledek. Je zde snad nejtěžší set up, jaký jsem zde kdy hrál. Hřiště je v dobrém stavu a udělané férově. Chce se to vyhýbat hustému roughu a bunkerům, fairwaye naopak dobíhají,“ zhodnotil čtvrtek Filip Mrůzek, který se vrátil do paru berdíky na pětce a pro něho závěrečné devítce.

Na druhé kolo je pozitivně nabuzený: „Na zítřek se těším. Půjdeme ráno, greeny budou malinko uhlazenější. Je to fakt těžká Kuňka, což ukazují výsledky, a to dnes prakticky nefoukalo. Je to prostě těžké.“

V paru kromě Mrůzka došli z domácích hráčů ještě Hrubý s Barešem, kteří útočili na skóre pod par. Hrubý po děsivém začátku, kdy byl po čtyřech jamkách tři rány nad, se vrátil do hry pěti berdíky. V samotné závěru ale opět dvakrát zachyboval (bogey 6, 8) a vrátil se do paru.

To samé platilo pro Bareše, který ztratil rány na 16 a 18.

„Bylo to nahoru dolu, ale celkem fajn. Na první devítce jsem spíše neproměňoval své šance a to platilo i v úvodu té druhé, kde jsem do čtrnáctky spíše útočil,“ lituje Bareš, že si nevytvořil v úvodu větší polštář.

V závěru totiž přišly dvě chyby. Nejprve „suchá“ voda na šestnáctce a poté heavy rough na osmnáctce: „Mrzí mě to, nejsem s výsledkem spokojený. Pocitově jsem měl zahrát když ne hodně mínus, tak alespoň mínus.“

Z dalších Čechů jsou nejblíže hranici cutu Jan Cafourek, Šimon Zach a amatér Filip Ráža, kteří jsou na +4. Ve vedení turnaje je čtveřice Oliver Bekker, Santiago Tarrio, Illari Saulo a Oliver Lindell (všichni -5).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.