27
Kvě

Novák prošel, Cafourkovi cut utekl

Jediným domácím hráčem, který si zahraje i o víkendových kolech D+D REAL Czech Challenge bude amatér Vítek Novák. „Dneska to bylo celé trochu adventure,“ usmíval se při odchodu ze hřiště Novák. Smolný den prožil na Kunětické Hoře Jan Cafourek. Český golfista o jednu ránu neprošel cutem. Celkové vedení převzal Francouz Adrien Saddier.

„Mrzí mě to. Honza Cafourek hrál dobře. Myslím, že by měl být ve víkendových kolech. Přál jsem mu to. Ale i ostatním. Jsme jeden národ, měli bychom si přát a ne šlapat jeden druhému na hlavu,“ hodnotil zklamaně Vítek Novák.

Přitom to chvíli vypadalo, že by do finálových kol mohli projít přinejmenším dva domácí hráči. Šanci měl ještě ještě Jan Cafourek, který skončil na -4. Když ale docházely poslední flighty posunula se hranice cutu na -5.

„Mrzí mě ten poslední putt. To byla škoda. Ale takových tam bylo víc. Kdyby ne, mohlo být skóre ještě lepší,“ litoval nevyužité šance na birdie Cafourek.

Neprošli ani další. Dobře rozjeté kolo měl třeba sedmnáctiletý amatér Nicolas Schellong. Oficální leaderboard mu dokonce chvíli přiznával tři rány pod par. To však byla chyba a Schellong nakonec dohrál se skóre -1.

„Ale zkušenost a pocit, že se můžu měřit i s hráči, kteří mají za sebou turnaje European Tour, je cenná,“ hodnotil vystoupení na turnaji pozitivně Schellong.

Dobrou výchozí pozici po prvním kole neproměnil v postup Aleš Kořínek, který zůstal s -2 pod čarou. Další Češi už hráli celkově nad normu hřiště. Petr Gál o jednu ránu, Matyáš Zapletal o dvě, Ondřej Lisý s Michalem Pospíšilem o čtyři, Daniel Suchan dokonce o sedm. Pořadí českých hráčů pak uzavřela na +11 dvojice Petr Dědek a Petr Nič.

Do čela turnaje se dostal Francouz Adrien Saddier (-15), jenž předstihl včera vedoucího Jordana L. Smithe o jednu ránu.

Foto: Ota Mrákota