26
Kvě

Vítek Novák zlomil prokletí Kuňky, je nejlepším Čechem po prvním kole

Čerstvý maturant Vítek Novák má nakročeno ke složení další zkoušky. Po prvním kole D+D REAL Czech Challenge je nejlepším českým hráčem turnaje s výsledkem 69 ran (-3) na 37. místě. Pomyslné písemky má za sebou. Zítra bude hrát o svůj první cut na Challenge Tour.

„Po třech letech jsem zde zahrál konečně dobrý výsledek a jsem za to rád. Sám sobě jsem dokázal, že hřiště lze pokořit. A to i v těchto podmínkách, kdy se vítr hodně točil. S tím se ale tady musí počítat. Podrželo mě puttování. A během celého kola jsem zahrál jediný špatný drive, což je na tomto hřišti důležité. Bylo to na poslední jamce, ale naštěstí jsem ukopal par,“ řekl Vítek Novák webu GolfExtra.cz.

Povedly se mu hned úvodní dvě jamky, kde zapsal dvě birdie. Do konce první devítky v podstatě střídal birdie a bogey. Na druhé devítce už to bylo bez ztrát. K tomu skóroval na 10 a 13.

„Doufám, že se mi povedou i další tři kola, znovu se dostanu pod par a v neděli si takhle budeme povídat s tím, že jsem skončil v elitní dvacítce a všichni budeme šťastní,“ dodal Novák, loni jeden ze dvou Čechů, který uhrál cut na European Tour na D+D REAL Czech Masters.

Z profesionálů zahráli nejlépe Aleš Kořínek a Jan Cafourek. Oba odstartovali výsledkem 71 ran (-1). Kořínek předváděl šestnáct jamek bezchybný golf korunovaný třemi birdie. Zaváhání přišla až na konci.

„Na sedmnáctce jsem měl dlouhý putt do birdie, který jsem přehrál a byl z toho zbytečný trojputt. Na osmnáctce jsem si nebyl jistý holí a nakonec jsem sáhl po té kratší a zahrál jsem krátkou ránu,“ popsal Kořínek potíže ze závěru webu GolfExtra.cz.

„Celkově byla hra dobrá. Pár šancí jsem nevyužil, ale něco jsem zase zachránil. Když se na to dívám nyní, tak bych o jednu ránu lépe byl spokojený. Jedna pod mě ale trošku mrzí,“ dodal  Kořínek.

Průběh Cafourkova kola byl opačný. Na své první devítce zahrál jednu nad, na druhé už nechyboval a přidal dvě birdie.

Cut se bude zítra pohybovat okolo -2. Dalších devět Čechů musí hodně zabojovat. Amatéři Schellong a Zapletal jsou v paru. Dále Suchan +1, Tintěra +2, Pospíšil +4, Lisý při své premiéře na Challenge Tour také +4, Petr Nič při svém návratu do velkého golfu +5, stejně tak Gál +5 a Dědek jun +6.

Lídrem je po prvním dnu Angličan Jordan L Smith, který zahrál 64 (-8).

Foto: Ota Mrákota/RELMOST