30
Kvě

Challenge Tour na Kácově si zahraje 13 Čechů. A také vítěz čtyř turnajů DP World Tour

Už po jedenácté se hraje turnaj Challenge Tour D+D REAL Czech Challenge, letos ve dnech 1. – 4. června premiérově na hřišti Panorama Golf Resortu Kácov. Startovní pole podniku s dotací 265 000 euro nabídne nejen třináct českých hráčů, devět profesionálů a čtyři amatéry, ale také několik velkých golfových jmen včetně vítěze čtyř turnajů DP World Tour Itala Mattea Manassera.

Ve výčtu českých profesionálů nechybí Jan Cafourek, který hraje na začátku sezony ve velmi dobré formě. Po druhém místě v Haugschlagu na Pro Golf Tour na konci dubna útočil minulý týden na Challenge Tour na umístění v top 10. Na Copenhagen Challenge za ní nakonec zaostal o jedinou ránu a bral dělené 14. místo.

Do hry se po delší turnajové odmlce vrací i Ondřej Lieser, který se naposledy představil na turnaji DP World Tour loni v říjnu ve Španělsku. Celkový vítěz Challenge Tour z roku 2020 odehrál loni na evropské tour deset turnajů, v nich ale jen třikrát prošel cutem.

Kombinaci devítek Forest a Meadows na hřišti v Kácově si zahrají i profesionálové Aleš Kořínek, Filip Mrůzek, Michal Pospíšil, Jiří Vik, Jan Hejna, Lukáš Ješátko a Jakub Bareš, stejně jako čtveřice českých amatérů Matěj Bača, Vojtěch Pavelka, Maxmilián Jelínek a Václav Tichý. Dvě karty dostali i slovenští amatéři Sebastian Vida a Lukáš Zušťák.

Mezi největší hvězdy turnaje se bezesporu řadí Matteo Manassero, který má na kontě čtyři turnajová vítězství na DP World Tour. Tři z nich ale získal dnes třicetiletý Ital ještě jako teenager. V posledních letech se spíš trápil, vypadl z elitní evropské tour, ale zdá se, že se opět vrací do formy. Do Kácova přijede jako čerstvý vítěz podniku Challenge Tour v Dánsku.

Ve startovním poli jsou i další známá jména, jako například Alvaro Quiros, Andrea Pavan, či Paul Dunne. Nechybí ani předchozí vítězové letošních turnajů druhé evropské ligy Jesper Svensson, JJ Senekal, Benjamin Follett-Smith, či obhájce loňského vítězství z Kuňky Nicolai Kristensen.