27
Led

European Challenge Tour – oznámení programu pro rok 2014

(překlad z angličtiny, článek zveřejněn na webu European Challenge Tour)

 

Vedení European Challenge Tour dnes oznámilo rozvrh pro rok 2014,  který je důkazem rostoucího úspěchu a různorodosti tohoto okruhu.Příkladem jsou turnaje na Slovensku a v Číně, stejně jako comeback do Turecka; zatímco závěrečný Final Swing, který graduje velkým finále v Dubaji, je tvořen čtyřmi turnaji o velké peníze.

Sezóna 2013 se zároveň nesla v duchu 25-ti letého výročí Challenge Tour a lepší konec této rok dlouhé oslavy jsme si ani nemohli přát. Velké finále Dubai Festival City Challenge Tour, které se odehrálo v nádherném Al Badia Golf Club se postaralo o opravdu úchvatný závěr sezóny. Henrik Stenson se zároveň zapsal do historie, když jako první jednička Challenge Tour zopakoval svůj výkon  v European Tour olsnivým vítězstvím na Race to Dubai.

Okruh nyní vstupuje do nové éry – je stále větším lákadlem pro mladé talenty nejen z Evropy, ale také z Ameriky a ostatních kontinentů, a rozvrh pro rok 2014 zrcadlí tohoto průkopnického ducha uvedením 25-ti turnajů ve 20-ti zemích. Více než čtvrtina z nich se přitom odehrává mimo Evropu.

Pro ty z hráčů, kteří doufají v možnost skončit mezi prvními patnácti na žebříčku Challenge Tour a získat tak vstupenku na European Tour, bude Final Swing tím nejtvrdším testem na jejich čtyřtýdenní cestě za dobrodružstvím. Ta je zahájena turnajem Shanghai 16.-19. září.

V Číně se zůstává, o týden později se navrací Foshan Open před tím, než se v nádherném areálu Almouj The Wave odehraje turnaj National Bank of Oman Classic – poslední bitva na cestě k závěrečné události sezóny.

Velké  finále Dubai Festival City Challenge Tour, odehrávající se na dechberoucím hřišti  Al Badia Golf Club, připraví půdu pro vrcholnou událost sezóny 6.-9- listopadu.

I když přibylo mnoho nových přírůstků, síla a stabilita turnaje nadále spočívá v pokračování událostí jako jsou španělské Challenge de Catalunya a Fred Olsen Challenge de España;  Najeti Hotels et Golfs Open, Le Vaudreuil Golf Challenge a Open Côtes d’Armor Bretagne ve Francii, jako i Swiss Challenge nebo skandinávské dvojky Norwegian Challenge a Finnish Challenge.

Závod gradující v The European Tour bude odpálen historickým Barclays Kenya Open 6.-9. března, který se hraje od r.1967 a vždy předchází prvnímu turnaji na evropské půdě – Challenge de Catalunya od 24. do 27. dubna.

Na Madeira Islands Open se opět bude hrát o velké peníze od 8. do 11.května , týden před dvojicí nových turnajů, kdy turecký National Golf Club hostí Turkish Airlines Challenge a v rakouském Golfclub Schloss Finkenstein se poprvé představí Kärnten Golf Open pod záštitou Mazdy.

Hra na evropské půdě bude v plném proudu, když 19.-22. června uvede Claydael Golf and Country Club v belgickém Aartselaaru premiéru na Challenge Tour se svým Belgian Chalenge Open. Týden nato startuje devátá edice Scottish Hydro Challenge na hřišti MacDonald Hotels and Resorts, kde se tentokrát bude hrát o €250,000.

Než Challenge Tour podnikne 10. července svůj debut na Slovensku turnajem D-D REAL Slovakia Challenge na greenu Penati Golf Resort v Senici, startuje červenec výletem do Německa za druhým ročníkem nově sponzorovaného Aegean Airlines Challenge Tour s vizitkou Hartl Resort.

Lukrativní Rolex Trophy vždy hrál v sezóně Challenge Tour důležitou roli a bude tomu tak i tentokrát, kdy se od 20. do 23.srpna  po šestadvacáté vrací na hřiště Golf Club de Genève.

Sezóna 2014 bude důležitým mezníkem pro Kazakhstan Open, který 18.-21. září slaví své desáté výročí návratem do Alma-Aty a navýšením prize money na €450,000. Jakožto jedna z populárních výprav do neprobádaných golfových teritorií Challenge Tour bude skvělou předehrou pro závěr sezóny – Final Swing.

Alain de Soultrait, ředitel okruhu, se nechal slyšet: “Challenge Tour měla co slavit, když naše bývalá jednička Henrik Stenson sklízel úspěchy na obou stranách Atlantiku, zatímco náš další absolvent Justin Rose vybojoval svůj první zásadní titul na šampionátu US Open.

Nové turnaje, jako je ten v Severním Irsku, na Ukrajině, v Ománu nebo Číně, zvedly pro European Tour laťku zase o něco výše, a to zejména v úrovni organizace, zázemí a celkové ctižádosti.

Myslím, že rozvrh pro rok 2014 je důkazem rostoucího významu Challenge Tour jakožto nejlepšího odrazového můstku pro mladé talenty v jejich kariéře a cestě na vrchol světových turnajů.“

Brooks Koepka i Peter Uihlein míří vysoko a rozhodli se odstartovat svou profesionální kariéru v Evropě a na okruhu Challenge Tour, a my věříme, že o nich ještě hodně uslyšíme. Je to pro European Tour opravdu vzrušující období.

Těšíme se letos poprvé na návštěvu Slovenska a musíme poděkovat panu Petru Dědkovi za jeho vytrvalou podporu Challenge Tour, díky které se objeví na rozvrhu pro rok 2014 dva nové turnaje. Jeho ambice nesou ovoce  a my se tak můžeme těšit na letošní premiéru  D+D REAL Czech Masters.

Nepochybně se těšíme na návrat do Turecka a podporujeme rostoucí ambice této země v oblasti golfu. Se stejnou radostí připisujeme po úspěchu loňského Foshan Open na mapu další turnaj v Číně.

Velké finále v Dubaji loni opět ukázalo, jak je pro hráče, organizační team i fanoušky oblíbenou událostí, a my se těšíme na další strhující završení, kdy se Final Swing a jeho 4 turnaje stane součástí naší sezóny.

Golfové federace jednotlivých zemí a naši dlouhodobí partneři byli samozřejmě vždy velkou oporou celé Challenge Tour, takže jim děkujeme za neutuchající podporu a těšíme se na další společné úspěchy v roce 2014.”

EURO_CHALL_TOUR