5
Bře

Joel Sjöholm bude tváří Czech Challenge na Kunětické Hoře

Potřetí se uskuteční na hřišti Kunětická Hora turnaj D+D REAL Czech Challenge. Letos to bude v novém termínu od 29. května do 1. června. Dotace turnaje se zvýšila na 165 tisíc Euro. Jednou z tváří turnaje bude Švéd Joel Sjöholm. Na hřišti vždycky budí pozornost svým oblečením. Nosí pumpky s podkolenkami. Jeho rodné jméno je úplné jiné – ve třech měsících ho totiž adoptovala švédská rodina v chilském Santiagu. Už ve třech letech vzal do ruky golfovou hůl, a jak později řekl, chodil s ní i spát.

„Poznali jsme ho při turnaji v Dubaji. Je to šoumen a je populární mezi hráči. Zažili jsme jeho party, na které hráčům vařil. To máme v plánu také na Kunětické Hoře. Po středečním PRO-AM turnaji připraví Joel menu pro hráče.“ Říká David Trunda, sportovní ředitel promotérské společnosti RELMOST.

Loni přišel Sjöholm o kartu na European Tour. V nové sezóně dostal několik pozvánek a nejlépe dopadl v Hongkongu, kde skončil osmý. Kunětickou Horu zvolil i přesto, že může hrát doma ve Švédsku Nordea Masters, které je součástí European Tour.

Dalším atraktivním hráčem na Kunětické Hoře bude James Kingston, zkušený 48 letý Jihoafričan, který má dva tituly z European Tour. Loni zahrál nejlépe na BMW PGA Championship v anglickém Wentworthu. Po prvním kole vedl, nakonec skončil šestý.

„Seznámili jsme se ve Wentworthu, bavili jsme se o účasti na turnajích v Česku. Tehdy jsme ještě nevěděli, že se to bude týkat i Challenge Tour. Je to velký sympaťák a hraje výborně,“ dodává Trunda.

Z českých hráčů mají už na D+D REAL Czech Challenge učast jistou Marek Nový, Petr Gál, Daniel Suchan, Adam Rajmont, Petr Dědek junior. Konečnou podobu nyní získává dohoda o dlouhodobé spolupráci promotéra s dalšími dvěma zkušenými českými profesionály, kteří v minulosti hráli mimo jiné také na Kunětické Hoře. Celkem se na D+D REAL Czech Challenge  představí 19 českých hráčů.

Joel+Sjoholm+Trophee+du+Hassan+II+Golf+Day+MsfLHZo_8K7l