25
Led

Golfový D+D REAL CZECH CHALLENGE OPEN se stává tradicí

Tisková zpráva ze dne 23. 1. 2013

Česká golfová veřejnost zažije v letošním roce znovu velký sportovní svátek – po loňském premiérovém ročníku D+D REAL CZECH CHALLENGE OPENpřivítá Golf Resort Kunětická Hora nedaleko Pardubic špičkové evropské profesionály při druhém ročníku tohoto turnaje. Turnaj ze série European Challenge Tour se uskuteční ve dnech 3. až 9. června 2013. Promotér turnaje, firma RELMOST, tak plní svůj loňský slib a zakládá tradici každoročního pořádání turnajů série Challenge Tour v České republice. Na tuto tradici je připravena navázat i v nadcházejících letech.

Hostitelství D+D REAL CZECH CHALLENGE OPEN 2013 promotér po výborných zkušenostech z předchozího ročníku svěřil opět Golf Resortu Kunětická Hora. Pro hráče evropského formátu je Golf&Spa Kunětická Hora zárukou nejen dostatečně pohodlného zázemí, ale zejména výborného stavu hracích ploch. Vždyť na kvalitu hřiště dohlíží osobně předseda Českého svazu greenkeeprů Michal Voigts! Pečlivost, s jakou je hřiště připravováno, nezůstala bez povšimnutí mnoha hráčů již při loňském ročníku. Mnozí z nich vyjádřili přání se v letošním roce na Kuňku vrátit.

Díky zdařilé loňské premiéře a úspěšným jednáním s předními představiteli European Tour se pro letošní druhý ročník turnaje podařilo promotérovi získat mnohem atraktivnější termín, než tomu bylo loni. Majitel promotérské firmy Petr Dědek říká: „Červnový termín zaručuje mnohem širší startovní pole – letošních bojů o celkové vítězství se zúčastní celkem 156 hráčů oproti loňským 114ti. To má velký význam pro atraktivnost turnaje.“ Česká profesionální špička ovšem bude mít díky širší konkurenci výrazně těžší pozici, než tomu bylo loni. Kéž by zopakovali loňský úspěch, kdy cutem prošlo celé kvarteto Čechů.

Celková dotace turnaje je 160 tisíc eur. Průběh turnaje bude stejně jako loni přenášen televizí. Od 3. do 4. června budou probíhat tréninková kola, středa 5. června je vyhrazena pro turnaj PRO-AM.

Vlastní turnaj bude mít dvě kvalifikační kola 6. a 7. června, cutem do bojů o vítězství v turnaji projde 60 nejlepších hráčů, a dvě finálová kola. Celkového vítěze turnaje budeme znát v neděli 9. června 2013.

Vítězem loňského premiérového ročníku D+D REAL CZECH CHALLENGE OPEN se stals výsledkem -24 ran Andreas Harto z Dánska o tři rány před svým krajanem Joachimem B. Hansenem. Vynikající rekord hřiště 63 ran zahrál ve druhém kole německý golfista Max Kieffer. Český golf zaznamenal výrazný úspěch v podobě účasti čtyř hráčů ve finálových kolech. Nejúspěšnější z nich nakonec byl domácí borec a čerstvý profesionál Ondřej Lieser na 33. místě.

Současně se spuštěním příprav letošního turnaje byla zahájena jednání o směnách hracích karet s promotéry ostatních turnajů European Challenge Tour, a tak se vybraní čeští profesionálové již od února budou vyskytovat ve startovních listinách podobných turnajů v zahraničí. Zajímavé destinace jsou například Kazachstán, Keňa, Portugalsko – Madeira, Skotsko a mnoho dalších. Toto je jeden z hlavních vytčených cílů duchovního otce celé akce Petra Dědka – zviditelnit český golf na evropské úrovni, dát mladým hráčům příležitost a možnost prosadit se na mezinárodní scéně.

 Za RELMOST, a.s. – Tomáš Gebrt