14
Říj

Andreas Harto si vítězstvím potvrdil kartu na European PGA Tour!

Nádherný slunečný den byl kulisou finálového kola turnaje D+D REAL Czech Challenge Open 2012, který přinesl nervy drásající bitvu. Čtyři birdie na posledních čtyřech jamkách – to byl závěr, na který nikdo ze soupeřů Andrease Harta nedokázal odpovědět. 24letý dánský hráč si s přehledem došel pro své druhé vítězství na Challenge Tour a z Golf&Spa Resortu Kunětická hora si odváží prémii 25.600 Eur a také zbrusu nové auto!
Dvě tisícovky diváků se přišly podívat na finálové kolo turnaje D+D REAL Czech Challenge Open 2012. Nádherné slunečné počasí přilákalo kvalitní diváckou kulisu, která byla zvědavá především na výkony čtyř českých hráčů. Bohužel až na Ondřeje Liesera se nikomu z našich nepodařilo navázat na předchozí kvalitní výkony a výsledkovou listinou se propadli na nižší místa.
Ondřej Lieser se chtěl divákům odvděčit za jejich soustavnou podporu dobrou hrou ve finále. A podařilo se.
„Turnaj byl prostě fantastický,“ spokojeně odpovídal Ondřej Lieser. „Je to pro mne velmi důležité, že jsem hned v prvním profesionálním startu prošel cutem a navíc si připsal velmi slušné umístění.“ Diváci hnali svého domácího borce do boje – tleskali a fandili. „Byli výteční,“ skláněl poklonu fanouškům Lieser. „Cítil jsem jejich podporu v průběhu celého turnaje – a bylo to velmi příjemné.“
I díky nim dokázal překonat drobnou krizi, kdy opět na první jamce (ve finále jamka číslo 10) zapsal bogey. Nakonec zahrál znovu pod par – 70 ran – a skončil na děleném 33.místě (68-69-72-70 .. -9).
Martin Příhoda zahrál 74 ran (celkově mínus 6) a skončil na děleném 42.místě. „I přes ten nepříznivý výkon v posledním kole musím říct, že to pro mne byla skvělá zkušenost,“ hodnotil své vystoupení na turnaji Příhoda. „Chtěl bych poděkovat promotérovi, že jsme dostali možnost hrát tento turnaj – bylo to nesmírně přínosné.“
Filip Mrůzek a Rudolf Nechanický se v posledním kole protrápili k výsledkům 77 a 80. Nakonec oba mariánskolázeňští hráči obsadili místa na konci startovního pole. Filip Mrůzek byl dělený 58. (69-73-68-77 .. -1) a Rudolf Nechanický ještě o dvě místa horší (70-69-70-80 .. +1).

Ve slunečném nedělním odpoledni bojovali o titul především dva hráči – Andreas Harto a Joachim Hansen. Oba dánští profesionálové se na dálku přetahovali o vedoucí příčku. V jednu chvíli se zdálo, že rozehrávka o vítěze turnaje bude nezbytná. Ale to nechtěl připustit 24letý Harto. Na posledních 4 jamkách si připsal birdie a s výsledkem mínus 24 zvítězil o dvě rány před svým krajanem Hansenem. „Je to fantastický pocit,“ usmíval se sympatický Dán. „Přesně před dvěma lety jsem vyhrál svůj první profesionální titul a teď svírám v rukou znovu vítězný pohár. A mohu směle pomýšlet na evropskou PGA Tour – to je skvělé.“
Dohromady je to jeho třetí vítězství na European Challenge Tour, když to první si připsal ještě jako amatér v roce 2010. Minulý rok hrál na European PGA Tour, ale příliš se mu tam nedařilo. „Myslím si, že teď jsem na hlavní Tour připraven mnohem lépe a moc se tam těším,“ říkal Harto. „Teď mě čekají ještě dva turnaje na Challenge Tour a ty už budou velmi příjemné.“

Turnaj D+D REAL Czech Challenge Open 2012 byl opravdovým golfovým svátkem. „Upřímně chci říct, že tento turnaj byl jedním z nejlepších, jaké jsme letos na Challenge Tour hráli,“ neskrýval své nadšení ředitel turnaje Gary Butler. „Už se těším, až se za rok znovu potkáme.“
„Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří se na turnaji podíleli,“ řekl při závěrečném ceremoniálu promotér turnaje Petr Dědek. „Greenkeeperům, dobrovolníkům, divákům a pochopitelně také sponzorům, bez kterých by se tento turnaj uskutečnit nemohl. Příští rok uděláme jen jednu jedinou změnu – budeme hrát v červnovém termínu. Jinak byl totiž turnaj nesmírně úspěšný. A z toho mám velkou radost.“