27
Kvě

Je to definitivní! Na Czech Challenge bude ve hře 16 českých golfistů.

V 17 hodin se oficiálně uzavřela startovní listina turnaje. Zahraje si 11 českých profesionálů – Marek Nový, Ondřej Lieser, Lukáš Tintěra, Filip Mrůzek, Stanislav Matuš, Daniel Suchan, Aleš Kořínek, Adam Rajmont, Ondřej Špůr, Lukáš Lizánek, Jiří Štryncl a 5 amatérů – Petr Dědek junior, Vojtěch Kostelka a tři hráče nominovala Česká golfová federace. Jsou to Šimon Zach, Vítek Novák, Jakub Pokorný. Nepřijede Petr Gál, který onemocněl.

Turnaj ozdobí řada hráčů se zkušenostmi a vítězstvími na European Tour. Přijel Angličan Oliver Wilson. Ve 33 letech už se dá považovat za ikonu. Zahrál si Ryder Cup v roce 2008, dvakrát byl členem vítězného týmu na Seve Trophy. Na individuální trofej, ale ještě nedosáhl. Na mnoha významných turnajích včetně BMW PGA Championship skončil druhý, páté místo obsadil na Cadillac Championship v rámci PGA Tour. V posledních letech se věnuje mimo jiné televiznímu komentování pro stanici Sky Sports.

Ke zkušeným účastníkům turnaje patří Španěl José Manuel Lara. Dvojnásobný vítěz z European Tour (2006 Hong Kong, 2010 Rakousko) vypadl z nejvyšší evropské série po deseti letech a bojuje o rychlý návrat.

Oproti loňsku je zjevná jedna zásadní změna. Přijíždějí hráči s celými týmy. Nejsou tu sami golfisté, ale mají s sebou své trenéry, fyzioterapeuty, psychology.

„Potvrzuje se, že Challenge Tour se kvalitativně posouvá a bez silného týmu v zádech golfisté neuspějí,“ vysvětluje David Trunda, sportovní ředitel Relmostu.

Oliver_Wilson

Oliver Wilson

José_Manuel_Lara

José Manuel Lara

Foto: Ota Mrákota