26
Kvě

Jména českých hráčů pro 10. ročník Czech Challenge na Kuňce

Turnaj D+D REAL Czech Challenge na Kunětické Hoře bude opět bohatý na účast domácích hráčů. Jubilejní 10. ročník, který se hraje od 2. do 5. května v Dříteči, si zahraje téměř kompletní domácí špička včetně Filipa Mrůzka. Ve hře je i start české jedničky Ondřeje Liesera.

U něj se čeká, jestli se dostane ve stejném termínu na turnaj elitní DP World Tour Porsche European Open v německém Hamburku.

Tam se však osm dní před začátkem nachází ve startovní listině čtrnáctý pod čarou, a tak je dost dobře možné, že se i Lieser představí českým fanouškům na Kuňce.

Již jistými českými jmény pro Czech Challenge jsou kromě již zmíněného Filipa Mrůzka Stanislav Matuš, Jan Cafourek, Aleš Kořínek, Jakub Bareš, Gordan Brixi, Dominik Pavouček, Lukáš Janda a Šimon Zach. Slovensko bude reprezentovat Sebastian Vida.

Mrůzek je zatím jediným hráčem, který v nové sezóně Challenge Tour dokázal projít cutem. Povedlo se mu to zároveň při jeho prvním startu minulý týden na Challenge de Espana a to jako jedinému ze čtyř českých hráčů, kteří tam hráli. V Cádizu nakonec obsadil dělené 37. místo.

Fanoušci, kteří si v příštím týdnu najdou cestu na Kuňku, se mohou těšit také na výkony Jana Cafourka, který se letos plně zaměřuje na starty na Pro Golf Tour. A právě na ní letos dokázal v dubnu vyhrát turnaj Red Sea Ain Sokhna Classic v Egyptě.

Před Czech Challenge je tento týden v kalendáři Challenge Tour turnaj Scottish Challenge, kde budou od čtvrtka hrát dva Češi, kteří se následně přesunou na Kunětickou Horu. A to Gordan Brixi a Aleš Kořínek.

Startovní listina Czech Challenge zatím není uzavřená, a tak je možné, že v ní do startu turnaje ještě nějaké další české jméno přibude.

Turnaj si v jeho historii zahrála celá řada pozdějších hvězd. Tou největší je bezesporu Američan Brooks Koepka, který se na Challenge Tour odrazil k vítězství na čtyřech majorech.

Dodnes je držitelem rekordu hřiště na Kunětické Hoře, když tu 9. června 2013 zahrál ve čtvrtém kole Czech Challenge 62 ran (-10).