6
Čvn

Na Kuňce vyhrál Španěl Tarrio, rozhodl na 4. jamce play-off

Dramatické vyvrcholení nabídl 9. ročník D+D REAL Czech Challenge, který na Kunětické Hoře ovládl Španěl Santiago Tarrio. Ten o svém vítězství rozhodl až v rozstřelu tří hráčů, když jako jediný zahrál birdie na čtvrté jamce play-off, kterou byla desítka.

Play-off bylo na Kuňce v neděli ve vzduchu celý den, ale v závěru dne to vypadalo, že si pro vítězství dojde Nizozemec Robbie van West. Ten byl tři jamky před koncem na skóre -19 a na své soupeře měl náskok dvou ran.

Jenže bývalý soupeř Ondřeje Liesera a Stanislava Matuše z Pro Golf Tour závěr nezvládl, zahrál tři bogey v řadě a šanci dal ostatním.

Už v klubovně na ni čekal Španěl Tarrio, který v neděli útočil na další vyrovnání rekordu hřiště a nakonec zapsal „jen“ 64 ran (-8). Byl tak na výsledku -17, který držel také Nor Kristian Johannessen a berdíkem na poslední jamce ho puttem z osmi metrů dorovnal Francouz Julien Brun, žijící v Praze a reprezentující Albatross.

Úvodní tři jamky play-off nerozhodli, všichni tři hráči zahráli na osmnáctce pokaždé par. Vyrazilo se tak na desítku, kde všichni puttovali do birdie, ale jediný Tarrio svou šanci využil.

Raduje se tak z premiérového vítězství na Challenge Tour v kariéře. „Chtěl bych poděkovat své rodině a všem, kteří za mnou stáli, i když se mi nedařilo. Tohle je pro vás,“ soukal ze sebe lámanou angličtinou sympatický Španěl ve své děkovné řeči.

Finálové kolo si na Kunětické Hoře zahrál letos jediný Čech Gordan Brixi, který po kolech za 71, 71, 83 a 78 ran skončil se skóre +15 šedesátý.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.