5
Kvě

Kořínka čeká letošní premiéra na European Challenge Tour

Tři české golfisty, Aleše Kořínka, Adama Rajmonta, Dana Suchana a Holanďana Fonhofa, vyslal RELMOST ProGolfTeam na Turkish Airlines Challenge v Beleku. Na hřišti, které je součástí hotelového resortu Gloria, pokračuje European Challenge Tour. Poprvé se na ní letos objeví Aleš Kořínek, nedávný vítěz turnaje v Polsku.

„Přiletěl jsem v neděli, v pondělí jsem absolvoval tréninkovou 18. Hřiště je moc hezké v super stavu. Je o něco lehčí než loňské National, kde jsem hrál tento turnaj. Ale i tady se najde zhruba 5 jamek, na kterých si dám pozor. Nutností bude skórovat na 5parech, když se povede první rána, je to reálné,“ popisoval z Beleku Aleš Kořínek.

Po turnaji na Madeiře, který byl kvůli nepřízni počasí přeložen na léto, čeká Adama Rajmonta repríza ostrého startu v nové sezóně.

„Celý minulý týden jsem zaměřil na dlouhé rány z týčka. Každý den jsem trénoval v Hodkovičkách a jezdil hrát do Mstětic nebo na Karlštejn. Jinak stále pracuji na fyzičce s trenérem Lukášem Stránským. Hřiště je tady dost úzké a relativně dlouhé. Greeny jsou ve fantastickém stavu. Rychlé a téměř bez brejků. V úterý a ve středu bude čas potrénovat,“ řekl Rajmont.

Jediný, kdo má z českých hráčů už jeden letošní start na Challenge Tour, je Dan Suchan. Bylo to před dvěma týdny ve Španělsku.

Turkish Airlines Challenge se koná teprve podruhé. Je součástí kampaně na zviditelnění tureckých golfových resortů. Loňskou premiéru vyhrál Oliver Farr, o jednu ránu tehdy neprošel cutem Stanislav Matuš. Na odměnách si hráči rozdělí 175 tisíc Euro.

profil_čepice

Xavier Ruiz Fonhof

Rajmont_Turecko

Adam Rajmont

Kořínek_Turecko

Aleš Kořínek