27
Dub

Tintěrovi cut ve Španělsku unikl

Na Challenge de Madrid skončil nejlépe z českých hráčů Lukáš Tintěra. Cut mu utekl o tři rány. První den zahrál 71 (-1) a ve druhém kole přinesl 74 (+2).

„Ve druhém kole se mi nepovedla první devítka. Zahrál jsem v ní tři bogey. Potom jsem věděl, že posledních devět jamek musím jít -4, což bylo těžké, ale ne nemožné. Pomaličku jsem stahoval. Když zbývaly čtyři jamky, potřeboval jsem ještě dvě birdie. Bohužel to nevyšlo, i když jsem šance měl. Na předposlední jamce jsem proměnil birdie ze dvou metrů. Rozhodovala tedy závěrečná jamka. Rána do greenu mi ulítla a skončila deset metrů od jamky. Na ceduli jsem viděl cut -2. Takže to bylo buď anebo. Bohužel putt lehce líznul hranu a odjel na metr. Z frustrace jsem přidal ještě tři putty, takže 4 putt nakonec. Cut jsem neudělal, ale hra naznačovala, že příště by to mohlo vyjít,“ informoval ze Španělska Tintěra.

Další z českých hráčů se sice ve druhém kole zlepšili, ale ztráta už byla velká. Petr Gál zahrál celkově +6 (77,73) a Dan Suchan +11 (80,75).

Challenge_Madrid

Lukáš Tintěra

Challenge_Madrid1

Daniel Suchan