7
Čvn

2.kolo: Matuš, Lieser, Tintěra – trojice Čechů prošla cutem!

Další nádherný den prožili hráči na hřišti Golf&Spa Kunětická Hora a byl to den D. Druhé kolo totiž rozhodlo o tom, kdo projde cutem a kdo bude odjíždět domů. A mezi těmi šťastnějšími, které uvidíme v následujících kolech, je i trojice Čechů. Shodou okolností všichni tři startovali na pozvání promotéra – společnosti RELMOST.

Ondřej Lieser

Do druhého kola vycházel Ondřej Lieser s jasným cílem – vylepšit své postavení ve výsledkové listině a přiblížit se nejlepší desítce hráčů v turnaji. „Dnes jsem znovu skvěle puttoval a celkově jsem se cítil lépe, než včera,“ svěřil se český hráč. „O to víc mě mrzí, že to skóre mohlo být o několik ran lepší.“ V jednu chvíli byl totiž Ondřej Lieser už na výsledku mínus sedm a před sebou měl tři poslední jamky. Na nejjednodušší jamce na hřišti – na šestnáctce – však přišel nepochopitelný zkrat: z greenového bunkeru se dostával až na třetí ránu a z toho rezultovalo double-bogey. Následné dvě šance na birdie na sedmnácté a osmnácté jamce zůstaly nevyužity. „Vůbec nevím, co se to tam stalo,“ kroutil hlavou Ondřej Lieser. „Míč ležel dobře – byl to jednoduchý bunker-shot… ale já jsem to nepochopitelně zkazil. Opravdu mě to štve.“
Ondřej Lieser zahrál ve druhém kole 70 ran a s celkovým skóre -5 je zatím na děleném 31.místě.

Lukáš Tintěra

Další z českých reprezentantů, který prošel cutem, byl Lukáš Tintěra. „Hned na první jamce jsem zahrál double-bogey a to mě trošku dostalo do kolen,“ popisoval druhé kolo český profesionál. „Ale musím říci, že jsem nezpanikařil a několika birdie ten nepříznivý výsledek otočilo.“ Lukáš Tintěra tak po výkonech 71 a 70 je s výsledkem mínus 3 na děleném 57.místě.

Nejlepším z českých hráčů je však po dvou kolech Stanislav Matuš. Včera zahrál 70 ran a dnes se dokázal ještě o dvě rány zlepšit. „Dnes jsem opravdu výtečně puttoval,“ říkal spokojený hráč. „Toto hřiště mám rád a svědčí mé hře… a dnes se mi tady znovu dařilo.“ Dvě bogey, které se objevily v jeho kartě, nezanechaly na psychice Stanislava Matuše žádné výrazné stopy. „Hrál jsem klidně a soustředěně a jsem moc rád za ten výsledek.“
S celkovým skóre mínus 6 je Stanislav Matuš nejlepším z českých hráčů po druhém kole, když mu patří dělené 24.místo.

Hranice cutu dlouho oscilovala mezi mínus 3 a mínus 4. Nakonec se však zastavila na hranici mínus 3, což udělalo velkou radost především Lukáši Tintěrovi.

66 ran v prvním i ve druhém kole zahrál Adam Gee z Anglie, což v celkovém součtu znamená mínus 12. 32letý Londýňan si pochvaloval skvělé podmínky, které mu dovolily zahrát 6 birdie a žádné bogey. „Bylo to trochu nudné – fervej, green, putt… a budu rád, když to tak nadále bude pokračovat,“ usmíval se sympatický hráč.
Na vedoucím místě ovšem zdaleka není sám. Skvělé výkony předvedli Angličan Robert Dinwiddie a Ital Andrea Pavan, když ve druhém kole zahráli oba 64 ran. To je posunulo na výsledek mínus 12. Trojici vedoucích hráčů ještě doplnili dva španělští hráči: Adrian Otaegui , který zapsal na hřišti čtyři birdie a žádné bogey a Carlos Aguilar. Takže i jejich celkové skóre se zastavilo na výsledku mínus 12.

Stanislav Matuš

Vedoucí hráč prvního kola Francis McGuirk zahrál 69 ran. Mohlo to být o něco lepší, nebýt bogey na poslední jamce. „Je to vždy nepříjemné, zahrát bogey na poslední jamce, ale velkou hlavu si z toho nedělám,“ říkal McGuirk. „Loni se mi tady v posledních kolech celkem dařilo a hřiště mé hře svědčí – tak doufám, že to ještě potvrdím.“ Zatím je dělený šestý s výsledkem mínus 11 o ránu za vedoucí čtveřicí. Společně s ním dělí šestou příčku ještě Agustin Domingo ze Španělska.