7
Čvn

Rozhovory s vybranými českými hráči po 2.kole

Ondřej Lieser, Stanislav Matuš a Lukáš Tintěra – to byla česká želízka v ohni na European Challenge Tour. Ani jeden z nich nezklamal – všichni tři prošli cutem. A tady jsou jejich bezprostřední odpovědi po konci druhého kola.

ONDŘEJ LIESER 69-70 (-5)

Jak to dneska šlo Ondro?
Jsem ještě plný dojmů z šestnáctky, kde jsem bohužel zahrál naprosto hloupé double-bogey. Strašně mě to štve, protože jinak jsem hrál velmi dobře. Zase mi tam dnes padaly dlouhé putty – stejně jako včera.

Popiš prosím tu situaci na šestnáctce.
Vytáhl jsem driver, z kterého jsem měl celou dobu strach a zahrál skvělou ránu. Takže jsem si říkal, že to je jasná birdie šance – stačilo pouze trefit green. Druhou ránu jsem poslal do levého bunkeru, ale i tam to bylo vše v pořádku. Hrál jsem přesně z té samé pozice už mnohokrát – a byl jsem přesvědčen, že to bude bez problémů. Ale potom – vůbec nevím, co se tam stalo. Najednou jakoby ta hůl nechtěla vyhodit ten míč z bunkeru… a dostal jsem se ven až na třetí ránu. Takže úplně zbytečné double-bogey.

Pamatuješ, kdy jsi naposledy zahrál v bunkeru dvě rány?
Nevím – to si opravdu nepamatuju. Považuju se za velmi dobrého hráče z bunkerů, a proto mě ta situace tak překvapila. Na tu ránu jsem si prostě věřil, ale skutečně nevím, co se to stalo.

Vzápětí jsi měl dobrou šanci na birdie na sedmnáctce…
Ano – dvoumetrový putt do birdie a zahrál jsem ho přesně tak, jak jsem chtěl. Už jsem si myslel, že spadne do jamky, ale těsně před ní trochu ucuknul doprava a tak to byl pouze par.

Také na 18.jamce si mohl ještě své skóre vylepšit…
Pin pozice na poslední jamce nebyla jednoduchá, ale znám ji dobře. Bohužel jsem ten dvou a půl metrový putt nepřečetl správně – takže zase jen par.

Takže celkově spokojenost?
No – mrzí mě ty chyby. Bylo to mnohem lepší kolo než včera – a o to víc mě mrzí to skóre. Mohlo to být mnohem lepší. Chtěl jsem bojovat o top 10.

Nicméně cut jsi udělal a to je první krok – s čím půjdeš do finálových kol?
Ano – cutem jsem prošel, ale mohlo to být opravdu mnohem lepší. Loni mi to ve finále moc nevyšlo, tak bych to chtěl letos napravit. Ztráta na vedoucí hráče stále není propastná – šest, sedm ran. Jsme v polovině turnaje, takže se budu snažit o to, dostat se co nejvýš.

 

 

LUKÁŠ TINTĚRA 71-70 (-3)

Dnes jsi nezačal úplně ideálně – že?
No – to opravdu nebyl začátek, který by si kdokoliv přál. Double-bogey hned na první jamce (na desítce) mě trošku hodilo do kolen. Ale říkal jsem si to samé jako včera – nic není ztraceno, je přede mnou ještě sedmnáct jamek. Tři birdie mě znovu vrátily do hry, ale pak přišla nešťastná jednička. Možná to byla trochu ztráta koncentrace – zahrál jsem do greenového bunkeru a tam jsem si to hodil jen asi půl metru před sebe. Byl jsem hodně naštvaný a tak jsem do toho jenom tak plácnul – a ono to spadlo přímo ze vzduchu do jamky. Ale ten nepříjemný pocit ve mě zůstal i po několik dalších jamek.

Z toho asi pramenilo to bogey na třetí jamce…
Ano – jako bych byl trochu nervózní. Chtěl jsem se tady doma ukázat, chtěl jsem projít cutem. Takže tam rozhodně nějaké emoce byly.

Ale dokázal ses vrátit zpět do turnaje.
Nějak jsem se uvolnil a říkal si, že vlastně o nic nejde. Chtěl jsem zahrát ještě nějaké birdie – a zvládl jsem dvě na šestce a sedmičce. A všechno se rázem zase změnilo a do klubovny se mi docházelo velmi příjemně.

Včera si mluvil o nervozitě – byla i dnes s tebou na hřišti?
Je to zvláštní – měl jsem o sobě pocit, že jsem celkem zkušeným hráčem, který má už řadu takovýchto turnajů za sebou. Ale nějak mě tady ta nervozita přepadá. Nechtěl jsem dělat chyby a možná právě ta chyba na začátku mě znejistěla. Celá ta hra byla taková vypjatá. Byl jsem pořád jakoby na hraně – buď zahraju dobrý výsledek nebo skončím v propadlišti dějin. Ale nakonec se ta karta obrátila – ke mě správně – a já jsem moc spokojený.

 

 

STANISLAV MATUŠ 70-68 (-6)

Jsi spokojený s dnešním výkonem?
Samozřejmě. Dvě bogey a šest birdie – to byl dobrý výsledek. Bylo to super kolo a já se rozhodně těším na víkend.

Jak vidíš své šance do dalších kol?
Šance vždy nějaké jsou. Když se dívám na špičku výsledkové listiny, tak tam jsou velmi ostřílení borci, kteří už mají něco za sebou. Ale to neznamená, že bych měl skládat zbraně – rozhodně si věřím a uvidíme, jak se situace vyvine.

Bylo dnes něco, s čím si spokojený nebyl?
Já musím trénovat hlavně rány z týčka. Ne, že bych je hrál špatně, ale rozhodně bych je mohl hrát lépe.

Co bylo dnes na hřišti tvou výhodou?
Puttování – stoprocentně puttování. Proměnil jsem hodně puttů a to bylo dobře. Ani mi příliš nevadilo, že greeny byly už odpoledne trochu rozšlapané. Dnes mi to na greenech opravdu šlo.

Zahrál si dvě bogey – jak k nim došlo?
Zbytečné bylo bogey na šestnáctce, kde jsem minul metrový putt do paru. Ale nijak mě to nevykolejilo – naopak jsem se o to víc koncentroval na další hru.

Ve cvičných kolech jste hráli společně ty, Marek Nový, Lukáš Tintěra a Ondřej Lieser … a tři z vás teď prošli cutem. Bylo tam něco speciálního, co jste společně objevili ve vaší hře?
Ne, měli jsme jen velký mač o peníze a zvítězil ten nejlepší. Ale vážně – myslím, že český golf tohle potřebuje. Není nás tady mnoho, a proto se potřebujeme vzájemně povzbuzovat a podporovat. Především o tom to bylo a je vidět, že to trochu pomohlo.

Pomohla ti také znalost místního hřiště…
Určitě. Mám toto hřiště moc rád. Letos jsem tady už hrál a skutečně se mi tady moc líbí. Prostě mi vyhovuje.

Popiš nám ještě tu poslední jamku – tam to také vypadalo zajímavě.
Ano – hrál jsem provizorní míč, protože první jsem poslal do hustého roughu. Vlastně i provizi jsem nezahrál dobře. Hledali jsme asi 4 minuty a pak se tam objevil Ondřej Lieser, který se přišel podívat. A právě jemu bych měl poděkovat, protože můj první míč našel. Zachránil jsem par a také výsledek mínus 6.

Na co se o víkendu těšíš?
Těším se, že si to užiju. Ta dvě úvodní kola byla velmi stresující – byl to velký nápor. Myslím si, že jsem to ustál a teď se mohu uvolnit na víkend a mohu třeba přinést i lepší skóre. Jsem na skvělém turnaji Challenge Tour a věřím, že se ještě mohu zlepšit.