9
Bře

Na D+D REAL Czech Challenge 2015 přijedou vítězové předchozích ročníků

Od 28. do 31. května se uskuteční 4. ročník D+D REAL Czech Challenge na hřišti Kunětická Hora. Celkové odměny pro hráče se zvýšily na 170 tisíc Euro. Turnaje se zúčastní předchozí vítězové – Dán Andres Harto, Francouzi Francois Calmels a Thomas Linard a také vítěz loňského D+D REAL Slovakia Challenge Skot Andrew McArthur.

„Letos těžíme z toho, že se ve stejném termínu hraje prestižní Irish Open, kam se nedostane řada hráčů s kartou European Tour. Proto je mezi přihlášenými na Kunětickou Horu mnoho zajímavých jmen. Už teď víme, že letošní D+D REAL Czech Challenge bude nejlépe obsazené v celé historii,“ říká Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost.

Turnaj si buduje tradici a respekt mezi hráči. Letos se na Kunětickou Horu chystá například nejlepší nováček European Tour v roce 2012 Portugalec Ricardo Santos, Švéd Fredrik Andersson Hed, vítěz Italian Open z roku 2010. Tituly z European Tour mají také Ir Simon Thornton, Argentinec Goya. Aktuálně nejlepší formu má ale z přihlášených hráčů Ind S.S.P. Chawrasia. Na Indian Open prohrál před několika týdny až s Lahirim v play off. Chawrasia má dva tituly na European Tour z turnajů hraných společně s Asian Tour. V aktuálním pořadí Race to Dubai figuruje na 30. místě, přestože nemá plnou hrací kartu na European Tour.

Loni startovalo na Kunětické Hoře 16 českých hráčů. Cutem prošel jediný Lukáš Tintěra, který skončil 46. Ve druhém zahrál na osmé jamce hole in one.

„Letos si zahraje přibližně stejný počet českých hráčů,“ říká David Trunda, generální ředitel Relmostu.

Celý turnajový týden startuje už v neděli 24. května turnajem v rámci doprovodné amatérské Relmost Golf Tour, ve středu 27. května je na programu PRO-AM turnaj. Od čtvrtka 28. do neděle 31. května proběhne hlavní turnaj. Nedělní vyhlášení bude okolo 16. hodiny.

„Vstupné je zdarma, pro děti chystáme ještě rozsáhlejší doprovodný program než loni, golfové soutěže, golfovou akademii,“ doplňuje Pavel Poulíček, marketingový ředitel Relmostu.