23
Bře

Turnaj na Madeiře spláchla voda, hledá se nový termín

Teprve potřetí v historii European Tour byl zrušen turnaj. Na portugalském ostrově Madeira nejdřív golfu bránil silný vítr, a pak přišla povodeň.  Kvůli počasí se neodehrál turnaj pouze v roce 1998 ve Švýcarsku, v roce 2001 se turnaj WGC nekonal kvůli teroristickému útoku v New Yorku.

European Tour se rozhodla najít v letošním roce ještě jiné datum a turnaj na Madeiře zopakovat. Je pod tlakem sponzorů z Portugalska, především státní organizace pro podporu turistického ruchu, na které stojí jak tahle ostrovní akce, tak i pevninské Portugal Masters. Nabízí se díra v kalendáři od 30. dubna do 3. května. To je na programu jamkovka WGC v Americe, tam se dostanou jen hráči do 64. místa světového žebříčku, a Challenge Tour má volný termín. Znovu by tak platila hrací karta Adama Rajmonta. Zkušenosti by mohl bohatě využít. V jediném kole zahrál 80 ran. Zajímavý je pohled na výsledek po devítkách. V první zahrál +7, ale v té druhé se ve stejných podmínkách dostal na +1. Významnou roli sehrála přítomnost fotbalisty Vladimíra Šmicera, který dělal Rajmontovi kedíka. Po nepovedeném začátku zafungovala jeho psychická podpora.

Zrušení turnaje je pohromou především pro členy Challenge Tour, kteří na Madeiře teprve zahajovali sezónu. První akce roku se posune až na druhý týden v dubnu, kdy se hraje v Keni, což není pro hráče zrovna populární destinace. Pokud by se nepovedlo turnaj na Madeiře nahradit do konce května, plyne z toho výhoda pro D+D REAL Czech Challenge. Na Kunětické Hoře to bude teprve šestý turnaj sezóny a mnoho kvalitních hráčů se zkušenostmi z European Tour přijede, aby co nejdříve uhráli peníze do celkového pořadí.

Adam_Rajmont_Madeira1  Adam_Rajmont_Madeira_Šmicer

Madeira_20032015