5
Čvn

Na Kuňce vyhrál Dán Kristensen. Mrůzek si cení toho, že se nevzdal

Šampionem jubilejního 10. ročníku D+D REAL Czech Challenge se stal na Kunětické Hoře Dán Nicolai Kristensen, který až v play-off udolal svého posledního soupeře Francouze Uga Coussauda. Jediný Čech ve finálových kolech Filip Mrůzek obsadil dělenou 53. příčku.

Coussaud šel do finálového kola s náskokem dvou ran, který si držel ještě po 11. Pak ale zahrál Kristensen birdie na 12, což ve spojení s Francouzovým bogey na 14 znamenalo, že se oba srovnali na skóre -14.

Na tom se už nic nezměnilo, a tak se muselo jít stejně jako loni na Kuňce do play-off. Tentokrát ale rozhodla hned první jamka rozehrávky, na které Dán proměnil svůj delší putt do birdie a mohl se radovat z premiérového vítězství na okruhu, které přišlo při jeho 46. startu.

Čeští fanoušci mohli o víkendu fandit pouze Filipu Mrůzkovi, který jako jediný prošel pod Kunětickou horou cutem. A celý turnaj se pohyboval kolem paru, na čemž se nic nezměnilo ani v nedělním finále.

„Dnes jsem začal dabláčem, a pak jsem zahrál jedno birdie a šestnáct parů… Celkově jsem rád, jak to dopadlo. Mohlo to být lepší, ale i horší. Bylo to prostě dobrý,“ zhodnotil své nejen finálové kolo na Kuňce Mrůzek, který si v neděli připsal birdie na pětce, což byla čtrnáctá jamka jeho kola.

Celý týden přitom bojoval nejen s hřištěm, alergií a nachlazením, ale především s nepříjemným zraněním levé nohy: „Jsem fyzicky i psychicky vyřízený. Byl jsem na pokraji toho, že jsem to vůbec mohl ujít. Hrozně to bolí, je to hodně nepříjemné a k tomu ten kašel… Na to jak se cítím, tak jsem za plus jedna rád. Bál jsem se, že to bude horší.“

„Jsem ale rád, že jsem se rozhodl, že budu hrát. V úterý jsem si ještě myslel, že to nemám šanci dát. Skoro jsem na hřišti brečel bolestí. Ale řekl jsem si, že půjdu. Že to zavážu, dám si prášky, které nesnáším… Nevzdal jsem to, toho si nejvíce v tomto týdnu cením,“ říká Mrůzek.

Třicetiletý profesionál nyní ještě neví, zda v příštím týdnu vyrazí na turnaj na Austerlitz, nebo zda se bude léčit a připravovat na další akci Challenge Tour v Česku, která se koná hned za dva týdny na Kaskádě.

„Když mi bude dobře, tak pojedu v úterý na stroke play na Austerlitz. Když ne, tak to vynechám. Primární je pro mě další turnaj Challenge Tour na Kaskádě, na který chci být co nejvíce připraven,“ prozrazuje Mrůzek a dodává: „Čeká mě hlavně odpočinek, možná fitko, a pak budu trénovat a připravím se hezky na Kaskádu, kde budu hrát s tátou.“

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.