4
Čvn

3. kolo: Mrůzek došel třetí kolo v paru, před finále vede Francouz Coussaud

Turnaj v paru zatím hraje na D+D REAL Czech Challenge Filip Mrůzek. V paru byl po úvodních dvou kolech za 69 a 71 ran a v paru došel i třetí kolo, přestože byl v jednu chvíli už dvě pod. Před nedělním finále mu patří dělené 50. místo, vede Francouz Ugo Coussaud.

Mrůzek sice do sobotní třetí rundy vstoupil berdíkem na desítce, ale pak přišla dvě zaváhání v podobě bogey na jamkách 13 a 14. Dočasnou nepohodu zahnal třemi berdíky (15, 18, 1) a zdálo se, že by podruhé na turnaji mohl zahrát pod par.

Jenže bohužel stejně jako na jeho úvodní devítce i na té druhé přišla dvě bogey v řadě, která ho vrátila do paru jak v kole, tak pro turnaj.

„Byl jsem dvě pod, a pak přišla dvě zbytečná bogey na pětce a šestce, když jsem pokaždé zahrál moc doleva. Zakončoval jsem třemi pary, když na osmičce mi zůstal míček centimetr od hrany jamky a na devítce lip out,“ litoval závěru Mrůzek.

Přesto není nespokojený: „Par po třech kolech sice není žádná hitparáda, ale není to nic ztraceného. Pokud se mi zítra podaří nízké kolo, které tady umím zahrát, tak pořád můžu vyskočit o dost míst nahoru. A s tím do toho půjdu.“

Mrůzek během turnaje bojuje nejen s hřištěm, ale i se svým tělem. Za vše může nakopnutý malíček na levé noze, ale také třeba problémy s hlasivkami, na kterých se podepsala alergie.

„Nejsem úplně ve své kůži. Je to na mě vidět, jsem rád, že mluvím a noha bolí. Neřeším to, ale hlava to ví a občas tam nepustí pohyb, který chci. Je to takový zápas, ale myslím, že ho zatím zvládám dobře,“ hodnotí poslední tři dny Mrůzek.

Do nedělního finále půjde z nejlepší pozice Francouz Ugo Coussaud, který v sobotu prožil fantastickou úvodní devítku za 28 ran (-7), když začal sérii birdie-birdie-birdie-eso (vide hole-in-one zde).

Na druhé devítce už to ale tak oslnivé nebylo, po osmi parech a jednom bogey si dokonce o ránu pohoršil a s celkovým skóre -12 vede o dvě rány před Dánem Nicolaiem Kristensenem. O další dvě rány zpět je další Dán Martin Simonsen.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.