29
Kvě

Perrier slaví premiérový titul na Challenge Tour, Novák skončil 62.

Francouz Damien Perrier se stal vítězem 5. ročníku D+D REAL Czech Challenge v Golf Resortu Kunětická Hora. Vyhrál s výsledkem -24. Srovnal tak rekordní skóre Andrease Harta z roku 2012. Perrier o jednu ránu zdolal své spoluhráče ze závěrečného flightu. Dalšího Francouze Saddiera a Angličana Smitha. Stal se třetím vítězným Francouzem v pětileté historii turnaje.

„Moje hra se postupně zlepšovala, ale nečekal jsem, že vyhraju. Dokázal jsem to, ale nebylo to jednoduché,“ řekl Perrier po závěrečném vyhlášení webu GolfExtra.cz

Na titulu vydělal 28 tisíc Euro. Perrier se už ve třetím kole zapsal do historie hřiště pod Kunětickou horou, když výsledkem 62 ran vyrovnal rekord hřiště Brookse Koepky.

„Když jsem včera zahrál birdie na poslední jamce vůbec mě nenapadlo, že jsem vyrovnal rekord. Navíc jsem se dozvěděl, že je to rekord Brookse Koepky, hráče TOP 20 světového žebříčku. Tehdy jsem tu hrál taky, ale neprošel cutem. Tak doufám, že mě čeká podobná kariéra jako Brookse,“ zmínil Perrier.

Poprvé v této sezóně ho jako caddy doprovázela přítelkyně Marina. Hned mu přinesla štěstí.

„Byla pro mě nesmírně důležitá. Moc jí za to děkuji. Pomáhala mi se strategií. Nebyla to pro ni jednoduchá pozice,“ řekl Perrier.

Perrier se díky tomuto vítězství posunul na 8. místo celkového pořadí Challenge Tour. Po dnešku udělal první důležitý krok k získání karty na European Tour, kterou zatím nikdy neuhrál.

Nejlepší Čech, Vítek Novák, zahrál v neděli své nejhorší kolo. 74 ran ho sesadilo na konečné 62. místo.

„Dneska mi to prostě nešlo. První devítku jsem hrál ještě relativně slušně, ale bohužel jsem udělal pár chyb, které mě stály několik ran. Přesto jsem měl z úvodních devíti jamek dobrý pocit. Konec jsem si už spíše užíval. Věděl jsem, že s výsledkem už nic neudělám,“ přiznal v rozhovoru pro GolfExtra.cz Novák.

S velkou pravděpodobností si za dva týdny zahraje další turnaj Challenge Tour.

„Byli jsme připraveni na to, že nejlepším Čechem bude profesionál. Proto jsme požádali o změnu statusu karty belgického promotéra na amatérskou. Myslím, že se to povede a Vítek si za dva týdny zahraje KPMG Trophy v Belgii,“ dodal Petr Dědek, majitel promotérské společnosti RELMOST.

Foto: Ota Mrákota/RELMOST

Damien Perrier2

Damien Perrier

Damien Perrier_Petr_šek_podium

Petr Dědek a Damien Perrier

 

Vítek Novák

Vítek Novák

Adrien Saddier

Adrien Saddier

Jordan L Smith

Jordan L Smith

diváci společné foto_leaderboard Damien Perrier_Petr_Eva_Marina