27
Dub

Kvalifikaci o Czech Challenge vyhrál Lieser a jede na Kuňku

V pondělí odstartovaly na Zbraslavi kvalifikace na letošní turnaje Relmostu na našem území. První den byly ve hře tři karty na D+D REAL Czech Challenge na Kunětické Hoře a jedna z nich zůstala doma, když ji získal Ondřej Lieser, který zahrál vůbec nejlépe ze všech.

Lieser tak dokázal, že mu to na Zbraslavi v poslední době jde. Loni na podzim vyhrál v resortu Prague City Golf milionový turnaj Prague Golf Masters, během kterého zahrál nový rekord hřiště 63 ran (-9).

Tentokrát zahrál v pondělí jen o dvě rány hůře, což stačilo na vítězství.

Pětadvacetiletý golfista startoval mezi prvními a musel se tak vyrovnat s větší zimou a silnějším větrem než hráči, kteří startovali později. „Pro mě ideální podmínky, kosa a foukalo,“ glosoval s typickým humorem Lieser.

Ten během celého kola ani jednou nezaváhal a pravidelně přidával berdíky. Tři zahrál na úvodní devítce (2, 4, 6), čtyři na té druhé (10, 14, 16, 18) a bylo z toho parádní skóre 65 ran (-7).

„Co to pro mě znamená? Turnaj na hřišti, které mám strašně rád a kde se o mě starali pět let. Je to prostě Challenge Tour na Kuňce, kde jsem hrál svůj první turnaj jako profík,“ popsal nám své pocity Lieser.

Druhým nejlepším v kvalifikaci o turnaj Challenge Tour na Kunětické Hoře, který je na programu koncem května, byl Španěl Juan Carlos Osorio, který zahrál o tři rány hůře než Lieser. A to jen kvůli tomu, že se na desáté jamce jeho birdie stroj zasekl a poté už zahrál jen osm parů.

O poslední kartu museli ve večerní rozehrávce bojovat Angličan Liam Robinson s Rakušanem Manuelem Trappelem. Rozhodla hned jejich první nadstavbová osmnáctka, na které Angličan zahrál z pěti metrů par a Rakušan na něj z metru a půl nedosáhl.

V úterý pokračují kvalifikační klání soubojem o tři karty pro premiérový ročník Prague Golf Challenge, která se bude hrát na Zbraslavi v červenci. Ve středu pak půjde o dvě karty na D+D REAL Czech Masters.

Konečné pořadí kvalifikace o Czech Challenge zde.