28
Kvě

PRO-AM turnaj vyhrál tým Stanislava Matuše

Poprvé v historii D+D REAL Czech Challenge vyhrál PRO-AM turnaj český hráč. Tým Stanislava Matuše se spoluhráči Jaroslavem Pajonkem, Martinem Dvořákem a Jiřím Peťurou triumfoval v generálce na turnaj Challenge Tour. Hrálo se systémem texas scramble na rány s odpočtem handicapu. Vítězná čtyřka zahrála 58 ran, po odečtení hcp bylo vítězné skóre 55,49. Stanislav Matuš inkasoval šek na 1 000 Euro, amatéři získali dárky od DeLonghi, Pilsner Urquell, Glenmorangie, Golf Profi a Mouton Cadet.

Na druhém místě skončil tým ve složení Alvaro Velasco (prémie 600 Euro), Jan Holešta, Ladislav Tesař a František Habr s výsledkem 56,35, třetí příčka patří Stevenu Brownovi (prémie 400 Euro), Michalu Hožovi, Martinu Zikovi a Karlu Borůvkovi s výsledkem 56,61.

V rámci dne se přispívalo charitativní organizaci Dobrý skutek. Vybralo se 19 585 Kč. Částka přispěje na nákup elektrostimulátoru pro nemocného Jana Profta.

Na zahájení turnajového programu dorazil také druhý nejvyšší představitel European Challenge Tour Jose Maria Zamora. Poděkoval za skvěle připravené hřiště, promotérovi za připravený turnaj a připomněl, že Challenge Tour je startovacím můstkem na European Tour. Například loni na Kunětické Hoře hrál a neprošel cutem Korejec An, který minulou neděli vyhrál BMW PGA Championship. Nebo loňský vítěz PRO-AM turnaje Francouz Espana skončil před dvěma týdny druhý na Open de Espaňa. V minulosti prošli Challenge Tour hráči jako Henrik Stenson, Martin Kaymer nebo Brooks Koepka.

EM1_2674

Stanislav Matuš přebírá šek na 1 tisíc Euro od Petra Dědka

EM1_2660

2. místo – Jan Holešta, Ladislav Tesař, František Habr, Alvaro Velasco

EM1_2676

Část vítězného týmu

EM1_2644

3. místo – Martin Zika, Michal Hož, Karel Borůvka, Steven Brown

EM1_2698

Bára Hrubá – Dobrý skutek, převzala šek na 19 585 Kč

EM1_2606

Úvodní proslov: Jose Maria Zamora, assistant European Challenge Tour director