26
Kvě

Startovní listina je kompletní, 16. Čechem Pavouček

Počet českých hráčů se zvýšil těsně před uzávěrkou startovní listiny na 16. To je konečné číslo pro 4. ročník D+D REAL Czech Challenge pořádaný od 28. do 31. května na hřišti Kunětická Hora.

„Po dohodě s Českou golfovou federací jsme dnes nominovali Dominika Pavoučka. O víkendu vyhrál mistrovství Slovinska, má formu, patří mezi velké golfové talenty,“ upřesnil Petr Dědek, majitel promotérské společnosti RELMOST.

19 letý Pavouček je sedmým amatérem, který se postaví na týčko turnaje European Challenge Tour na Kunětické Hoře.

„Startovní pole je z českého pohledu namícháno ze zkušených hráčů s více starty na Challenge Tour a úplnými nováčky na této úrovni. Bude to zajímavá konfrontace českého amatérského a profesionálního golfu. Za úspěch považuji, pokud projde cutem 5 českých hráčů a alespoň jeden z nich bude amatér,“ dodal Dědek.

Zatím největší počet Čechů, kteří prošli cutem na Challenge Tour, byl 4 v roce 2012 při prvním ročníku D+D REAL Czech Challenge.

Kompletní sestava českých hráčů je následující: Aleš Kořínek, Lukáš Tintěra, Stanislav Matuš, Ondřej Lieser, Marek Nový, Petr Gál, Daniel Suchan, Adam Rajmont, Cyril Suk. Z amatérů to budou Petr Dědek jun., Michal Pospíšil, Šimon Zach, Vít Novák, Jakub Pokorný, Václav Lébl jun. a Dominik Pavouček.

„Je to příležitost pro naše nadějné amatéry vyzkoušet si atmosféru a tlak, který hráči musí podstupovat, chtějí-li uspět,“ říká Zdeněk Kodejš, prezident České golfové federace.

Pro diváky je vstup zdarma, v pátek a v sobotu si mohou vyzkoušet tzv. SNAG golf, zjednodušenou formu golfu na malém hřišti. V neděli vyvrcholí turnaj okolo 16. hodiny.

Kořínek_Lieser_Matuš

Aleš Kořínek, Ondřej Lieser, Stanislav Matuš

Dominik_Pavouček

Dominik Pavouček