11
Říj

Rozhovory s vybranými českými hráči po 1.kole

Přečtěte si, co řekli hráči po 1.kole turnaje D+D REAL Czech Challenge Open 2012.
FILIP MRŮZEK -3 (69)

Jak se ti dnes hrálo?
Dnes se mi hrálo skvěle. Prakticky na co jsem sáhnul, to mi vyšlo. Byl to takový velmi konzistentní golf – šly mi železa, driver i putter. Takže jsem opravdu spokojen.

Máš pocit, že ti sebevědomí zvedlo úspěšné vystoupení v letošní sezóně na české PGA Tour?
Ano – určitě. Letošní sezóna byla pro mne velmi úspěšná a samozřejmě z toho plyne i větší sebevědomí na tomto turnaji. Trénoval jsem teď hodně na Slovensku, kde působím na Penati Golf Resortu a to bylo moc přínosné.

Jak se cítíš na takovémto velkém turnaji – máš určitý respekt?
Ne. Před hráči tady respekt nemám. Hrajeme každý sám za sebe a proti hřišti a to, že dnes někdo zahrál mínus 7 – to nic neznamená. Zítra to klidně mohu být já.

Jak bys hodnotil připravenost hřiště?
Myslím, že hřiště je v naprosto dokonalé kondici. Greenkeeper Michal Voigts a jeho tým ho připravili výborně. Já mám „kuňku“ rád – hraje se mi tady dobře. A dnes mi to šlo.

Jaký je tvůj cíl v tomto turnaji?
Nechci jen přemýšlet o cutu. Mám trochu vyšší cíl. Samozřejmě, že bych tady chtěl vyhrát a myslím si, že to není nemožné.

Přeji hodně štěstí.

 

PETR DĚDEK JUN. +11 (83)

Je to tvoje první zkušenost s profesionálním turnajem – jak se ti hrálo?
Zprvu jsem měl strach, že se budu stresovat a mít nervy… ale nakonec to bylo super a já jsem si to skvěle užil.

A nebyl si nervózní na prvním odpališti?
Čekal jsem, že to bude horší… bylo to docela v pohodě. I ten první drajv mi vyšel. Startér mi řekl, že jsem ho zahrál do stejného místa jako většina ostatních hráčů. Takže mě to uklidnilo.

Jaké jsou tvé pocity – být účasten na takovémto turnaji.. určitě je to velká zkušenost.
Rozhodně. Ze začátku jsem se bál, že budu mít pocit jako že sem nepatřím. Ale ten se díkybohu nedostavil. Ba naopak. Chvílemi jsem cítil, že mezi tyto kluky patřím. Bylo to super – velká zkušenost.

Jaká byla atmosféra ve flightu?
Parádní. Kluci byli moc příjemní a milí. Bavili jsme se společně a byli na mě moc fajn.

A co hřiště?
To je ve výtečné kondici. Mohlo být asi ještě trochu těžší, ale na druhou stranu dobře pro mne, že nebylo. Navíc vyšlo počasí.. byl krásný den. Takže jen ty nejlepší pocity.

Co chybělo k tomu, aby výsledek byl o něco málo lepší než byl?
Po třetí jamce mi nešly moc drajvy. A z 200 metrů hrát do greenu druhé rány – to není úplně jednoduché. Také mi nevyšlo několik puttů – ale to je všechno celkem normální. Ještě jednou – je to pro mne velká zkušenost do příště.

A co tě čeká bezprostředně po dnešním kole?
Dám si něco k jídlu a pak půjdu na driving. Musím to trochu poladit!

 

ONDŘEJ LIESER 68 (-4)

Devět birdie, ale na druhé straně jedno bogey a dvě double-bogey… co k tomu můžeš říct?
Já k tomu snad nemám co říct. Deset let jsem nezahrál socket a dnes se mi to podařilo dvakrát. A jednou dokonce hybridem. K tomu opravdu nemám co dodat. Byl jsem našlápnutý a chtěl zahrát opravdu dobrý výsledek – ty tři jamky mě stály hodně ran, ale na druhou stranu jsem pyšný na to, že jsem se dokázal vždy zvednout a ještě ty chyby napravit.

Měl si skvělý úvod a potom přišly ty dvě hloupé chyby – double-bogey,bogey… ale vzápětí šňůra tří birdie. To svědčí o dobré koncentraci.
Ano. Byl jsem spokojený s tím, že jsem to vše zvládl s klidnou hlavou. Věděl jsem, že nic není ztraceno a říkal jsem si „bojuj dál“. A přišla řada tří birdie, kterou jsem se znovu dostal do hry.

Kunětická hora je tvým domácím hřištěm. Pamatuješ si někdy, že bys tady zahrál 9 birdie za jedno kolo?
Ne. I při mém rekordním kole, když jsem zde zahrál 64 ran jsem zapisoval 6 birdie a jeden eagle. Byl jsem dnes hodně překvapený, jak jednoduše jsem dokázal proměňovat birdie. Musím říct, že mi tam padalo snad všechno.

Jak ti seděla dnešní příprava hřiště?
Já jsem si dnes prošel velmi zajímavými místy. Byl jsem v hustých roughech, v semiroughu i na fervejích. Takže si myslím, že jsem vlastně vyzkoušel úplně všechny pozice. Každá část hřiště je připravena velmi pečlivě. Akorát greeny byly k večeru už opravdu hodně rozšlapané a za nízkého slunce bylo vidět snad každou nerovnost. A to na sebevědomí hráči nepřidá. V tom se velmi těžce puttuje, ale mě to tam padalo. Takže velká spokojenost.

S jakým cílem půjdeš na hřiště zítra?
Já mám cíl pořád stejný – projít cutem. To je můj cíl a všechno ostatní je bonus. Nedívám se na nějaký Top10 nebo podobně. Chtěl bych zítra zahrát nějaké klidnější kolo a doufám, že mi to tam bude padat jako dnes.