11
Říj

Vyrovnaný rekord hřiště a skvělá profesionální premiéra Ondřeje Liesera!

První ročník turnaje D+D REAL Czech Challenge Open 2012 začal na hřišti Golf&Spa Kunětická hora za nádherného počasí. První kolo sice muselo být o 30 minut zpožděno, protože ranní mrazíky nedovolily hráčům vyrazit na hřiště v původním termínu – tedy 7:45. Ale toto drobné zpoždění bylo jen drobnou vadou na kráse prvního kola, které zaznamenalo řadu excelentních výkonů.

Vyrovnaný rekord hřiště – tedy 64 ran – přinesl do klubovny na své skorekartě anglický profesionál Robert Dinwiddie. Osm birdie bez jediné „kaňky“ ho posunulo na první místo po úvodním kole. 30letý Angličan si pochvaloval především kvalitní hru na greenech: „Dnes jsem zahrál šest nebo sedm jednoputtů a to byl zásadní krok k onomu dobrému výsledku. Jsem s mým výkonem na hřišti velmi spokojen.“
Dalším z těch, kteří se s nástrahami resortu na Kunětické hoře také vypořádali bez sebemenšího zaváhání, byl Andreas Harto. „Minul jsem dnes jen jeden green,“ spokojeně odpovídal dánský hráč. „Minulé turnaje jsem hrál docela dobře, ale chybělo kvalitní puttování. Tak jsem si namaloval na míč čáru pro lepší míření a výrazně to pomohlo.“ Po prvním kole mu patří druhá příčka.
Mezi hráči na prvních místech je početná enkláva dánských hráčů – tedy krajanů Andrease Harta. „Nevím proč tomu tak je – možná nám toto místo připomíná naše domovská hřiště. A i když je trochu zima – my v takových podmínkách hrát umíme,“ podotknul druhý v pořadí.

Ze sedmnácti českých hráčů, kteří se postavili na start turnaje D+D REAL Czech Challenge Open 2012 se nejlépe představil domácí Ondřej Lieser. Byla to jeho premiéra mezi profesionály a vyšla mu na výbornou. Jeho hra nepostrádala na agresivitě, ale na druhé straně pohled do jeho skorekarty je nesmírně zajímavý: devět birdie, ale také dvě double-bogey a jedno bogey. „Jsem spokojený s tím, že jsem se i přes několik nepříjemností vždy dokázal vzchopit a kompenzovat své chyby.“ Nakonec birdie na poslední jamce znamenalo výborné skóre 68 (-4). Ondřej Lieser je po prvním kole na děleném 13.místě o čtyři rány za vedoucím Angličanem.

Velmi dobře se vedlo Filipovi Mrůzkovi. V průběhu kola se dostal na výsledek mínus 4, ale bogey na 17.jamce nakonec upravilo jeho skóre na 69 ran (-3). „Hrálo se mi dnes výborně – na co jsem sáhnul, to vyšlo,“ hodnotil svou hru Filip Mrůzek. „Letos jsem si díky úspěchům na domácí PGA Tour zvednul sebevědomí a to se odrazilo i na mé hře v prvním kole. Ale cíl je vyšší – nejen projít cutem, ale bojovat o vítězství.“ Zatím Filipovi Mrůzkovi patří po 1. kole slibná dělená 21. pozice.
Stejně je na tom také Martin Příhoda, kterému se první kolo také vydařilo. Zahrál pouze jedno bogey a čtyři birdie a i on dělí 21.příčku.

Ale ani další čeští hráči nezůstali za vysokými očekáváními. S výsledky pod par se mohou pochlubit Rudolf Nechanický 70 (-2), Marek Nový a Stanislav Matuš, oba 71 (-1). Pro všechny tři je vidina cutu velmi reálnou možností.

Na turnaji startují také čeští amatérští hráči, pro které je to vůbec první příležitost změřit své síly s evropskou profesionální konkurencí. „Čekal jsem, že nervozita na prvním odpališti bude mnohem větší.. ale nakonec jsem si to skvěle užil,“ říkal viditelně spokojený Petr Dědek junior. „Ze začátku jsem se bál, že budu mít pocit, jako že sem nepatřím. Ale kluci ve flightu byli velmi příjemní a já mohu říct, že to byl opravdu výtečný den.“ I přesto, že zahrané skóre bylo vyšší než si předsevzal (83, +11) měl mladý český amatérský hráč pro hřiště jen slova chvály: „Perfektní, co k tomu říci víc. A také vyšlo počasí – prostě parádní den a ohromná zkušenost.“

Výsledky po 1.kole naleznete zde.