6
Čvn

Slavnostní večer PRO-AM: Spousty cen a dívky v plavkách!

Den před „ostrým“ startem turnaje D+D REAL Czech Challenge Open 2013 se tradičně koná klání s názvem PRO-AM. I letos se ho zúčastnila velmi početná skupina partnerů a klientů, kteří si nemohli nechat ujít hru v jednom flightu s profesionálem. A byl to velmi příjemně strávený den.

Zamračená obloha sice nevěstila nic dobrého, ale to vůbec neubralo na entusiasmu hráčů, kteří se vydali na start letošního PRO-AM turnaje. Celkem 35 flightů brázdilo hřištěm, které sice tu a tam skrápěl déšť, ale jinak se mu nedalo vytknout vůbec nic. Ba naopak – Golf&Spa Kunětická Hora si udržel naprosto jedinečnou kvalitu i přes přívaly vody, které se na něj v průběhu minulých dnů snesly.

Vítězové PRO-AM turnaje: Firma KNAUF (Radek Bedrna, Josef Čepelák, Zdeněk Synáček a Brooks Koepka)

PRO-AM turnaj se hrál systémem Texas Scramble, který hráčům dává možnost zapisovat řadu birdie. A těch bylo k vidění opravdu hodně. Flighty přicházely do klubovny se skvělými výsledky a tak bylo jasné, že jen opravdu výjimečný výsledek bude zajišťovat pozici na prvních místech. Flight pod hlavičkou Aleš Cerman s profesionálem Jose Felipe Limou dlouho držel naději na nejvyšší stupínek – v jeho skorekartě totiž na první devítce bylo devět birdie a na druhé sedm! Fantastický výsledek 56 ran byl nejlepším výkonem, ale ještě rozhodoval odečet hendikepů jednotlivých hráčů. Nakonec právě tento koeficient rozhodnul o tom, že se vítězem PRO-AM turnaje stal flight firmy Knauf s profesionálem Brooksem Koepkem (Radek Bedrna, Josef Čepelák, Zdeněk Synáček). Vítězná čtveřice zahrála na hřišti 57 ran, nicméně s odečtením hendikepů to nakonec bylo číslo 51,06.
Na druhém místě tedy skončil flight pod hlavičkou Aleš Cerman s profesionálem Jose-Felipe Limou (Aleš Cerman, Pavel Lexa, Josef Novák), kteří po odečtení hendikepů měli výsledek 52,83.
Bronzový stupínek si vybojovalo kvarteto firmy Kamat s profesionálem Jamesem Ruthem (Michal Kaszper, Pavel Reindl, David Benák).

Pořadí na dalších místech bylo následující: 4. Firma Helicar (Ladislav Ornst, Jakub Koliáš, Vít Hrabánek a profesionál Raymond Russell), 5. Firma WAGO Elektro (Ivo Vojta, Roman Grof, Petr Dočekal a profesionál Francois Calmeis).

Petr Dědek – promotér turnaje a jeho flight: Tomáš Holomocký, Tomáš Hájek a Oliver Wilson

Slavnostní večer se nesl ve znamení předávání cen a vyhlašování vítězů jednotlivých soutěží. V průběhu celého odpoledne se hráči mohli zapojit do chippovací soutěže, která se hrála na podporu dvou charitativních organizací – nadace Leontýnka a No limits. Mezi těmi, kteří postoupili do finále, byl i Gary Butler, ředitel turnaje za European Challenge Tour a šel tak příkladem ostatním. Nakonec se vítězem stal Áda Červinka, který se z pěti finálových pokusů trefil třikrát!
Další doprovodnou soutěží, která se setkala s velkým ohlasem, byla tipovací soutěž. Zde měli hráči uhodnout počet týček v průhledné kouli. Nejblíže skutečnému číslu byl Michal Hošna, který tipoval 2013 kusů. Skutečný počet týček byl 2014 – a toto číslo nebylo vybráno náhodně. K roku 2014 vzhlíží promotérská společnost RELMOST s nadějemi vzhledem k tomu, že její aktivity se budou právě příští rok výrazně rozšiřovat. Shodou okolností právě vítěz tipovací soutěže je členem Českého svazu hendikepovaných golfistů, která byla jedním z partnerů turnaje. Cenu za výtečný odhad mu předal prezident CZDGA Ing. Miroslav Lidinský.

Zleva: Miroslav Lidinský, Alain De Soultrait, Petr Dědek

V rámci večera proběhlo také losování vizitek o velmi atraktivní cenu – zájezd pro dvě osoby do Sotogrande na 4 dny včetně golfu. Zástupci společnosti Sotogrande Mário Sisik a David Tichý předali výherní poukaz panu Milanu Bakovi.

Jako vždy se v průběhu večera hráči a partneři výborně bavili – a tak to má být. Večírek ozdobila také barmanská show, živá hudba a především módní přehlídka krásných dívek v plavkách. Ta se již tradičně stává nedílnou součástí partnerského večera v rámci turnaje PRO-AM.

Na závěr slavnostního galavečera ředitel European Challenge Tour Alain De Soultrait poděkoval všem za jejich účast a popřál profesionálům hodně zdaru v turnaji samotném. K blahopřání se přidal také promotér turnaje Petr Dědek a uzavřel tak velmi zdařilý partnerský večer.