6
Čvn

Petr Dědek: Společně s European PGA Tour chceme rozvíjet další projekty

Petr Dědek při turnaji PRO-AM v rámci European Challenge Tour 2013

Promotér turnaje D+D REAL Czech Challenge Open 2013 Petr Dědek si našel čas, aby odpověděl na několik otázek ohledně tohoto prestižního klání a o svých vizích do budoucna.


Právě začal druhý ročník turnaje D+D REAL Czech Challenge Open 2013. Jaké byly přípravy na něj – lišily se výrazně od minulého roku?
Přípravy byly prakticky stejné jako při prvním ročníku. Jen jsme už věděli přesně, do čeho jdeme, a to nám výrazně pomohlo. Organizační tým, který připravoval turnaj v minulém roce, se prakticky nezměnil a je sehraný. Takže všechno klape tak jak má.

Jak se k turnaji staví partneři – je ekonomická situace lepší, než v prvním roce?
V prvé řadě bych všem partnerům chtěl poděkovat za jejich angažovanost v turnaji. Jsem rád, že po PRO-AM turnaji za mnou řada z nich přišla a vyjádřila podporu turnaji i do dalších let. Přeci jenom vidí, že zde budujeme tradici, která vydrží i do budoucna, a tak se nebojí spojit své jméno s tímto prestižním podnikem. A spokojenost, která z nich v průběhu turnaje PRO-AM čišela, svědčí o tom, že se jim tento projekt opravdu líbí. Všichni svorně tvrdili, že úroveň turnaje se zase o kousek posunula nahoru. A to mě těší.

Jak se podepsalo počasí – především tedy ty děsivé záplavy – na organizaci turnaje?
Myslím, že můžeme směle prohlásit, že počasí nám vychází opravdu báječně. Ano – v celé republice jsou velké povodně a my jsme z toho také měli strach. Ale oblasti Pardubicka se to jako zázrakem vyhnulo. Minulý rok jsme měli také báječné počasí – vlastně to byl poslední slunečný týden před chladným podzimem a letos to také vypadá velmi dobře. Déšť, který tady spadl v průběhu minulých dnů, hřišti vůbec nijak neuškodil. Takže já jsem rád, že nám počasí zatím takto vychází.

Máš do budoucna velké plány s turnajem, ale i s dalšími aktivitami – můžeš nám něco málo prozradit?
Už v minulém roce jsem řekl, že bychom chtěli turnaj Challenge Tour tady v Čechách udržet dlouhodobě a vytvořit z něj opravdovou tradici. To se zatím daří a plánujeme pochopitelně i další ročníky v rámci této série. Ale nezůstáváme jen u toho – společnost RELMOST zvažuje i pořádání dalších turnajů. Zatím nechci říkat konkrétně co a jak, protože ta jednání stále probíhají a probíhat budou.

Mimo golfového turnaje jsi také začal budovat vlastní golfový profesionální tým – řekni nám prosím o tom něco víc.
Ta myšlenka vytvořit profesionální tým začala být realizována prakticky v rámci toho minulého turnaje D+D REAL Czech Challenge Open, kdy jsme si řekli, že by bylo dobré pomoci českým hráčům na evropské turnaje. Cesta vede přes Challenge Tour a proto od začátku letošního roku někteří vybraní hráči mohou startovat na některých profesionálních turnajích této série. Zatím se jim bohužel příliš nedaří, ale já doufám, že se to vše zlepší. Je to o zkušenostech, které teď mohou sbírat. Na konci roku si chceme sednout a vyhodnotit tuto spolupráci. Je to teď takové vzájemné oťukávání. Ale je to správný krok – dostávat hráče na Challenge Tour. Uvidíme, jestli se dokážou prosadit.

Jak se dívá European PGA na nového promotéra, nové projekty… jaký je jejich pohled směrem k České republice?
Myslím, že jsme do toho evropského golfového kolotoče skočili rovnou po hlavě, ale musím jedním dechem dodat, že postoj evropské centrály ve Wentworth je vůči nám velmi vstřícný a pozitivní. Jsou rádi, že tady aktivně pracujeme, protože do loňska měli u naší republiky malý černý puntík. Skončily tady turnaje European PGA Tour na Čeladné, skončil turnaj seniorské PGA na Casa Sereně a o Challenge Tour na Ypsilonce možná raději ani nemluvit. Pro nás tedy ten začátek spolupráce nebyl úplně jednoduchý právě z těchto důvodů. Nicméně si myslím, že jsme reputaci napravili a český golf má teď ve Wentworth zelenou. Ostatně důkazem toho je i vřelé přijetí od George O´Gradyho a Keithe Waterse při nedávném turnaji BMW PGA Championship právě v centrále evropské PGA Tour v Anglii.

Jaké bylo setkání s představiteli European PGA Tour?
Bylo to velmi přátelské a milé. S Georgem O´Gradym jsme jednali o nových projektech a věcech, které by nás mohly vzájemně spojovat. Mohu říci, že to bylo velmi přínosné setkání po všech stránkách. Cítili jsme z jejich strany velký zájem na tom, aby se naše společné projekty dále rozvíjely. A to chceme samozřejmě i my.

Děkujeme za rozhovor.