27
Srp

Tisková zpráva ze dne 15.8.2012

Dne 7.června 2012 byl představen na tiskové konferenci v Erpet Golf Centru v Praze letošní nejvýznamnější mužský golfový turnaj v České republice – D+D REAL Czech Challenge Open 2012, který se uskuteční od 11.-14. října 2012 na golfovém hřišti Golf & Spa Kunětická hora.

Přípravy na turnaj jsou v plném proudu, rovněž startovní listina pozvolna získává konkrétní obrysy. Z celkového počtu 114 hráčů bude startovat cca 15 špičkových českých profesionálů a tři vybraní amatéři. Díky zakoupené licenci již došlo k několika směnám karet s promotéry ostatních turnajů European Challenge Tour, a tak se vybraní čeští profesionálové můžou účastnit podobných turnajů v zahraničí. Český golf tak již reprezentovali hráči na turnajích v Itálii, Norsku, Švýcarsku, Anglii, Dánsku, v jednání jsou turnaje v Rusku a další.

Účast na říjnovém turnaji na Kunětické Hoře přislíbil kromě jiných i někdejší vítěz turnajů série European Tour Oskar Hennigsson ze Švédska, v jednání je i účast výborného ruského golfisty a bývalého tenisty Yevgeny Kafelnikova.

Pozitivní je, že díky zakoupení licence promotérem, firmou RELMOST, a.s., prozatím na tři roky, má český golf pro příští ročník přislíbenu ještě větší účast domácích hráčů i větší počet karet pro směnu do zahraničí.

Rovněž termín konání dalšího ročníku je již znám, turnaj v roce 2013 proběhne na přelomu května a června. Pořadatelství letošního premiérového ročníku tedy může téměř plynule přejít v přípravy ročníku dalšího.

Za RELMOST, a.s. – Tomáš Gebrt