26
Kvě

Tři vítězové turnajů D+D REAL v jednom flightu

Turnaj má výhodný termín vzhledem k European Tour, na které se hraje Irish Open i s hráči ze zámoří. Do Česka na Challenge Tour proto přijede několik hráčů European Tour, kteří se do startovní listiny v Irsku nedostanou.

„Přihlášeni jsou vítězové předchozích turnajů D+D REAL.  Thomas Linard a Andreas Harto vyhráli na Kunětické Hoře a dále vítěz D+D REAL Slovakia Challenge Andrew McArthur. Právě tahle trojice bude nasazena do společného flightu pro první dvě kola,“ řekl David Trunda, generální ředitel Relmostu.

Francouz Calmels, který vyhrál D+D REAL Czech Challenge v roce 2013, se odhlásil kvůli zranění.

Největší hvězdou turnaje bude podle postavení na žebříčku Thajec Prom Meesawat. Aktuálně mu patří 126. místo na světě, až za ním je Tiger Woods (ten je momentálně 156. )! Meesawat měl úspěšný týden na BMW PGA Championship ve Wentworthu. Skončil tam 35. Svůj životní výsledek zahrál před měsícem na Volvo China Open, kde obsadil 3. místo. V celkovém pořadí Race to Dubai mu patří 53. místo. V tuhle chvíli už má v podstatě jistou kartu na European Tour pro příští rok.

O třetí titul v sezóně bude bojovat Španěl Nacho Elvira. Během měsíce vyhrál dva turnaje, a pokud vyhraje v Česku, má jistou kartu na European Tour na příští sezónu. Nejprve triumfoval doma ve Španělsku a v neděli získal trofej v Rakousku. V této sezóně má na Challenge Tour bilanci tři starty dvě vítězství a celkový výdělek 54 400 Euro. Loni získal tři tituly v sezóně Francouz Hebert, ale rekord v rychlosti tří titulů drží Švéd Kristoffer Broberg, který triumfoval třikrát za necelý měsíc v roce 2012.

K hráčům s tituly na European Tour patří Švéd Fredrik Andersson Hed, vítěz Italian Open z roku 2010, Argentinec Estanislao Goya, v roce 2009 vyhrál Madeira Islands Open, a ve stejném roce triumfoval na Wales Open Dán Huldahl. Návrat do Česka, kde v srpnu bojoval o výhru na D+D REAL Czech Masters, to bude pro Jihoafričana Bremnera, který loni na Albatrossu v rámci European Tour skončil třetí.