8
Kvě

D+D REAL Czech Challenge se přesouvá z přelomu května a června na říjen

Profesionální golfový turnaj D+D REAL Czech Challenge ze série Challenge Tour mění termín. Místo původního přelomu května a června se nově uskuteční až začátkem října, konkrétně od 2. do 5. října 2024.

Nejstarší turnaj Challenge Tour na českém území čeká v tomto roce už dvanáctý ročník. Prvních sedm se uskutečnilo na Kunětické hoře, odkud se turnaj na jeden rok přestěhoval na Kaskádu. Po roční covidové pauze se turnaj na dva roky vrátil na Kuňku, loni se hrálo na Kácově.

„Mrzí nás, že musíme turnaj přesunout na podzimní termín, ale nyní není jisté, že by se hřiště stihlo do turnaje dostat do potřebné kondice. Tři týdny po nás se navíc v Berouně hraje turnaj Ladies European Tour, a kdybychom my trvali na původním termínu, prošlo by hřiště další velkou zátěží, která by pro něj pro zbytek sezony byla kritická. Proto jsme se i po konzultaci s lidmi z Challenge Tour dohodli na tomto řešení,“ říká Petr Dědek ml. ze společnosti Relmost, která turnaje Challenge Tour, ale u D+D REAL Czech Masters ze série DP World Tour pořádá.

Důvodem přeložení turnaje je aktuální stav hřiště v Royal Beroun Golf Clubu, za jehož zhoršení může mimořádně nepříznivé dubnové počasí s vysokými výkyvy teplot, které byly smrtící pro růst trávy. Hřiště se tak nyní musí zotavit a opět nabrat sílu, aby ve zbytku sezony sloužilo nejen profesionálním, ale i amatérským hráčům.

„Hřiště je sice ve stavu, kdy se na něm dá odehrát regulérní soutěžní kolo, ale chápeme reputační obavy pořadatelů takto vysoce postaveného turnaje. Navíc jsme se dohodli na dlouhodobé spolupráci a bylo by hloupé ji hned první rok ohrozit. Nicméně věříme, že již v průběhu května budou greeny v kondici, která se bude blížit té, na kterou jsou naši členové především z loňského roku zvyklí,“ řekl Vojtěch Matějček, prezident Royal Beroun Golf Clubu.

Přeložení turnaje má jeden pozitivní dopad na celou akci, a to je fakt, že se stane součástí vyvrcholení celé sezony Challenge Tour. D+D REAL Czech Challenge uzavře evropskou část turnajů, po kterých už přijdou na řadu pouze dva podniky v Číně a finále celé série na Mallorce. Druhý turnaj Challenge Tour v Česku, Kaskáda Golf Challenge, se uskuteční v původním termínu od 13. do 16. června.